EVO VAM PORTAL! NA!
  Forum hrvatskih branitelja - dragovoljaca Domovinskog rata
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
01. 11. 2014., 01:02

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
News
Stats
152858 Postova u 787 Tema od 1428 Članova
Najnoviji Član: xdsdisk1992
Traži:     Napredno pretraživanje
* Forum Forum Pomoć Prijava Registracija
Forum hrvatskih branitelja - dragovoljaca Domovinskog rata  |  Forum  |  DOMOVINSKI RAT  |  Tema: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA 0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. « natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA  (Posjeta: 10278 puta)
ljiljana
dragovoljci
*
Postova: 8989



POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« na: 10. 03. 2010., 20:49 »

zbog interesa korisnika postavljam ove podatke

POPIS POSTROJBI IZ DOMOVINSKOG RAT REPUBLIKE HRVATSKE PO ŽUPANIJAMA


Bjelovarsko-bilogorska županija
1.   1. samostalni ard PZO "R" (Bjelovar)
2.   1. samostalna topnička bitnica PZO 57/2 mm (Bjelovar)
3.   3. haubička baterija "Gvozdik" (Bjelovar)
4.   4. minobacačka baterija 120 mm (Bjelovar)
5.   5. samohodna baterija 90 mm (Bjelovar)
6.   16. topničko-raketna brigada (Bjelovar)
7.   24. mješovito artiljerijski divizijun (Daruvar)
8.   39. inženjerijski bataljun (Bjelovar)
9.   52. bataljun "R" (Daruvar)
10.   55. bataljun "R" (Bjelovar)
11.   69. bataljun vojne policije <|> Bataljun Vojne policije Operativne zone (Bjelovar)
12.   69. satnija Vojne policije (Bjelovar)
13.   73. bataljun "R" (Garešnica)
14.   79. samostalna bataljun (Daruvar)
15.   79. samostalni bataljun "R" HV (Bjelovar)
16.   105. brigada HV (Bjelovar)
17.   505. satnija ABKO (Bjelovar)
18.   Desetina samostalna zrakoplovna (Bjelovar)
19.   Domobranska bojna (Bjelovar)
20.   Domobranska bojna (Grubišno Polje)
21.   Domobranska bojna <|> 52. pukovnija domobranska (Daruvar)
22.   Četa veze Operativne zone <|> Satnija veze Zborno područje (Bjelovar)
23.   Grupa za asanaciju terena (Bjelovar)
24.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Bjelovar)
25.   Izviđačka četa (Bjelovar) <|> Izvidnička satnija Operativne zone (Bjelovar) <|> 262. izvidničko-diverzantska satnija (Varaždin)
26.   Oklopno-mehanizirani bataljun Operativne zone (Bjelovar)
27.   Pozadinska baza Operativne zone (Bjelovar) <|> 312. baza logistička (Varaždin)
28.   Računovodstveni centar Operativne zone (Bjelovar)
29.   Samostalna domobranska satnija (Čazma)
30.   Vod hrvatskih umjetnika (Bjelovar)
31.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Domobranska satnija <|> Samostalna domobranska satnija (Garešnica)
32.   Zapovjedništvo Operativne zone <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Bjelovar)
33.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Bjelovar)
34.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Daruvar)
 
 
Brodsko-posavska županija
1.   1. domobranska bojna (Slavonski Brod)
2.   1. domobranska bojna (Nova Gradiška)
3.   2. domobranska bojna (Slavonski Brod)
4.   2. domobranska bojna (Nova Gradiška)
5.   3. divizijun protuoklopna topničko-raketni (Slavonski Brod)
6.   9. samohodna protuoklopna baterija 90 mm (Nova Gradiška)
7.   37. bojna inženjerijsko pontonirska (Slavonski Brod)
8.   63. laki artiljerijski -raketni divizijun PZO (Slavonski Brod) <|> 461. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Zagreb)
9.   80. gardijska bojna (Nova Gradiška)
10.   108. brigada HV (Slavonski Brod)
11.   121. brigada HV <|> 121. pukovnija domobranska (Nova Gradiška)
12.   139. brigada HV (Slavonski Brod)
13.   157. brigada HV <|> 157. pukovnija domobranska (Slavonski Brod)
14.   301. logistička baza (Slavonski Brod)
15.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Nova Gradiška)
16.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Slavonski Brod)

Dubrovačko-neretvanska županija
1.   1. samostalna domobranska satnija (Metković)
2.   1. domobranska bojna (Dubrovnik)
3.   2. samostalna domobranska satnija (Metković)
4.   2. domobranska bojna (Dubrovnik)
5.   2. bojna (Metković)
6.   5. obalska artiljerijska baterija 85 mm (Korčula)
7.   6. obalska artiljerijska baterija 88 mm (Korčula)
8.   7. obalska artiljerijska baterija 85 mm (Korčula)
9.   16. divizijun topnički (Ploče)
10.   39. bojna inženjerijsko-pontonirska (Kupari)
11.   75. bataljun (Dubrovnik)
12.   116. brigada HV <|> 116. pukovnija domobranska (Metković)
13.   163. brigada HV (Dubrovnik)
14.   273. satnija mornaričkog pješaštva (Ploče)
15.   415. bitnica pokretna obalno topnička (Dubrovnik)
16.   418. bitnica obalno topnička (Korčula)
17.   419. bitnica obalno topnička (Dubrovnik)
18.   420. bitnica obalno topnička (Goli)
19.   421. bitnica obalno topnička (Gruj)
20.   Obalna topnička grupa (Korčula) <|> 414. bitnica obalno topnička (Lastovo)
21.   Obalska artiljerijska baterija 88 mm (Šipan)
22.   Laka artiljerijska baterija PZO 40 mm (Ploče)
23.   Laka artiljerijska baterija 20/3 mm PZO (Ploče)
24.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Dubrovnik)
25.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Ploče)
26.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Lastovo)
27.   Pomorsko zapovjedništvo za južni Jadran (Ploče)
28.   Odred mornaričke pješadije (Dubrovnik)
29.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Korčula)
30.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Pelješac)
31.   Satnija mornaričke pješadije (Mljet)
32.   Odred naoružanih brodova HV "R" (Dubrovnik)
33.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Domobranska satnija <|> Samostalna domobranska satnija (Ploče)
34.   Samostalna domobranska satnija (Lastovo)
35.   Domobranska bojna (Metković)
36.   Domobranska bojna (Ploče)
37.   Inženjerijska skupina obrane općine (Dubrovnik)
38.   Mješoviti odred mpd (Dubrovnik)
39.   Odred oružanih brodova (Dubrovnik)
40.   Odred Narodne zaštite "Dubrovačko primorje" (Dubrovnik)
41.   Odred Narodne zaštite "Komolac" (Dubrovnik)
42.   Odred Narodne zaštite "Konavle" (Dubrovnik)
43.   Odred Narodne zaštite "Mokošica" (Dubrovnik)
44.   Odred Narodne zaštite "Župa Dubrovačka" (Dubrovnik)
45.   Odred dragovoljaca "Sveti Vlaho" (Dubrovnik)
46.   Odred narodne zaštite (Metković)
47.   Odred narodne zaštite (Ploče)
48.   Pričuvna bojna ZNG (Metković)
49.   Pričuvna satnija ZNG (Metković)
50.   Pričuvna satnija ZNG (Ploče)
51.   PZO (Metković)
52.   Samostalni vod Stonsko primorje (Primorska satnija) (Dubrovnik)
53.   Samostalna domobranska bojna (Metković)
54.   Samostalna opkoparska bojna Južnog bojišta (Dubrovnik)
55.   Samostalna satnija (Vrgorac)
56.   Samostalna tenkovska satnija (Dubrovnik)
57.   Samostalni vod "Srđ" (Dubrovnik)
58.   Satnija TO (Grude)
59.   Satnija osiguranja CMIO (Dubrovnik)
60.   Satnija TO (Ćilipi)
61.   Satnija TO (Slano)
62.   Satnija vojne policije (Dubrovnik)
63.   Skupina PZO općine (Dubrovnik)
64.   Topnička skupina obrane općine (Dubrovnik)
65.   Topničko-raketna skupina Južnog bojišta (Dubrovnik)
66.   Zapovjedništvo zračne luke (Ćilipi)
 
Istarska županija
1.   1. domobranska bojna (Pula)
2.   2. domobranska bojna (Pula)
3.   8. laka jurišna brigada (Pula)
4.   22. eskadrila lovačkih zrakoplova (Pula)
5.   25. eskadrila izvidničkih zrakoplova (Pula)
6.   35. bojna inženjerijsko-pontonirska (Pula)
7.   119. brigada HV (Pula)
8.   154. brigada HV <|> 154. domobranska pukovnija (Pazin)
9.   271. satnija mornaričkog pješaštva (Pula)
10.   309. pomorska logistička baza (Pula)
11.   411. bitnica pokretna obalna-topnička <|> 411. bitnica obalnog topništva (Pula)
12.   Centar za odgoj i obuku vojnika-mornara u Središte za obuku i odgoj vojnika (Pula)
13.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Pazin)
14.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Pula)
15.   Pomorsko zapovjedništvo za sjeverni Jadran (Pula)
16.   Samostalna domobranska satnija (Labin)
17.   Samostalna domobranska satnija (Poreč)
18.   Samostalna domobranska satnija (Pazin)
19.   Samostalna domobranska satnija (Rovinj)
20.   Samostalna domobranska satnija (Buzet)
21.   Domobranska bojna (Buje)
22.   Zrakoplovna baza <|> 92. Baza zrakoplovna (Pula)

Karlovačka županija
1.   2. topovska baterija 130 mm <|> 10. divizijun topnički (Karlovac)
2.   4. satnija "MPU" (Karlovac)
3.   7. divizijun protuoklopni topničko-raketni (Karlovac)
4.   38. bojna inženjerijsko-pontonirska (Karlovac)
5.   58. bataljun "R" (Slunj)
6.   70. bataljun vojne policije<|> Bataljun Vojne policije Operativne zone (Karlovac)
7.   70. satnija Vojne policije (Karlovac)
8.   110. brigada HV (Karlovac)
9.   110. pukovnija domobranska (Karlovac)
10.   110. laka artiljerijska baterija PZO (Karlovac)
11.   129. brigada "R" (Karlovac)
12.   129. laka artiljerijska baterija PZO (Karlovac)
13.   133. brigada HV (Otočac)
14.   137. brigada "R" <|> 137. pukovnija domobranska (Duga Resa)
15.   137. laka artiljerijska baterija PZO (Duga Resa)
16.   143. brigada HV <|> 143. pukovnija domobranska (Ogulin)
17.   304. baza logistička (Karlovac)
18.   506. satnija ABKO (Karlovac)
19.   Četa veze Operativne zone <|> Satnija veze Zborno područje (Karlovac)
20.   Zapovjedništvo Operativne zone <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Karlovac)
21.   Topovska baterija (Karlovac)
22.   Oklopno-mehanizirani bataljun (Karlovac)
23.   Računovodstveni centar Operativne zone Karlovac (Karlovac)
24.   Samostalna artiljerijska baterija (Karlovac)
25.   Logistička baza Operativne zone (Karlovac)
26.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Karlovac)
27.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Ogulin)
28.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Slunj)
29.   Strelište "Jamadol" (Karlovac)
30.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Odred domobranstva <|> Domobranska bojna <|> 13. domobranska pukovnija "R" (Karlovac)
31.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Domobranska satnija <|> Samostalna domobranska satnija (Duga Resa)
32.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Odred domobranstva <|> Domobranska bojna (Ogulin)
33.   Domobranska bojna (Ozalj)
34.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Karlovac)
35.   Domobranska bojna <|> 14. domobranska pukovnija "R" <|> 14. pukovnija domobranska (Slunj)
36.   Haubički divizijun 105 mm (Karlovac)
37.   Izviđačka četa <|> Izvidnička satnija Operativne zone <|> 266. izvidničko-diverzantska satnija

Koprivničko-križevačka županija
1.   6. haubički divizijun 105 mm (Koprivnica)
2.   7. minobacačka baterija 120 mm (Koprivnica)
3.   13. divizijun protuoklopni topničko-raketni (Koprivnica)
4.   15. mješoviti protuoklopni artiljerijski divizijun <|> 15. brigada protuoklopna topničko raketna (Križevci)
5.   17. mehanizirani protuoklopni artiljerijski divizijun (Križevci)
6.   55. laka artiljerijska baterija PZO (Križevci)
7.   58. samostalna laka artiljerijska bitnica PZO <|> 465. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Đurđevac)
8.   61. laki artiljerijski divizijun PZO (Koprivnica) <|> 464. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Kutina)
9.   117. brigada "R" (Koprivnica)
10.   Centar za obuku vojnika <|> Središte za obuku i odgoj vojnika (Koprivnica)
11.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Križevci)
12.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Koprivnica)
13.   Samostalna domobranska satnija (Križevci)
14.   Samostalna domobranska satnija (Đurđevac)
15.   Domobranska bojna <|> 117. pukovnija domobranska (Koprivnica)
 
 
Krapinsko-zagorska županija
1.   21. pukovnija domobranska (Krapina)
2.   31. bojna inženjerijska (Zabok)
3.   103. brigada HV (Krapina)
4.   Domobranska bojna "R" (Zabok)
5.   Domobranska bojna "R" (Zlatar Bistrica)
6.   Domobranska bojna "R" (Donja Stubica)
7.   Časnička škola ZNG (Kumrovec)
8.   Samostalna domobranska satnija "R" (Pregrada)
9.   Samostalna domobranska satnija "R" (Krapina)
10.   Samostalna domobranska satnija "R" (Klanjec)


 Ličko-senjska županija
1.   6. brigada ZNG "Vukovi" <|> 9. gardijska motorizirana brigada "Vukovi" (Gospić) <|> 9. gardijska brigada "Vukovi" (Gospić)
2.   62. bataljun "R" (Otočac)
3.   118. brigada "R" <|> 118. pukovnija domobranska (Gospić)
4.   118. laka artiljerijska baterija PZO (Gospić)
5.   133. brigada "R“ <|> 133. pukovnija domobranska (Otočac)
6.   138. "Goranska brigada" (Otočac) <|> 138. pukovnija domobranska (Delnice)
7.   503. satnija ABKO (Gospić)
8.   Domobranska bojna (Gospić)
9.   Domobranska bojna (Lovinac)
10.   Domobranska bojna (Otočac)
11.   Izviđačka četa <|> Izvidnička satnija Operativne zone (Rijeka) <|> 263. izvidničko-diverzantska satnija (Gospić)
12.   Ojačani vod TO (Crni Lug)
13.   Operativna grupa "Lika" (Otočac)
14.   Operativna grupa "Lika" (Gospić)
15.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Gospić)
16.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Otočac)
17.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Udbina)
18.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Željava)
19.   Zapovjedništvo Operativne zone <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Gospić)

Međimurska županija
1.   1. eskadrila lakih borbenih zrakoplova višestruke namjene (Čakovec)
2.   34. inženjerijski bataljun (Čakovec)
3.   54. bataljun "R" (Čakovec)
4.   Domobranska bojna (Čakovec)
5.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Čakovec)
6.   Samostalna domobranska satnija (Ludbreg)
 
 
Osječko-baranjska županija
1.   1. mješoviti protuoklopni divizijun (Osijek)
2.   2. oklopni vlak (Osijek)
3.   2. satnija "MPU" (Osijek)
4.   3. mješoviti artiljerijski divizijun <|> 4. divizijun topnički (Osijek)
5.   5. domobranska pukovnija <|> 5. pukovnija domobranska (Osijek)
6.   11. mehanizirani protuoklopni artiljerijski divizijun (Đakovo)
7.   13. mehanizirani protuoklopni artiljerijski divizijun (Đakovo)
8.   32. bojna inženjerijsko-pontonirska (Osijek)
9.   53. laka artiljerijska baterija PZO (Đakovo)
10.   62. laki artiljerijski raketni divizijun PZO <|> 201. brigada PZO (Osijek)
11.   64. laki samohodni artiljerijski-raketni divizijun PZO (Đakovo) <|> 462. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Zagreb)
12.   68. bataljun vojne policije Operativne zone <|> Bataljun Vojne policije Operativne zone <|> 68. bojna Vojne policije (Osijek)
13.   82. gardijska bojna (Osijek)
14.   106. brigada HV (Osijek)
15.   107. brigada "R" (Valpovo)
16.   122. brigada HV (Đakovo)
17.   130. brigada "R" (Osijek)
18.   132. brigada HV (Našice)
19.   135. brigada "R" (Osijek)
20.   160. brigada (Osijek)
21.   302. baza logistička (Osijek)
22.   501. satnija ABKO (Osijek)
23.   Baranjski bataljun (Osijek)
24.   Četa veze Operativne zone u Satnija veze Zborno područje (Osijek)
25.   Domobranska bojna (Našice)
26.   Domobranska bojna (Donji Miholjac)
27.   Domobranska bojna (Osijek)
28.   Domobranska bojna <|> 107. pukovnija domobranska (Valpovo)
29.   Domobranska bojna u 9. domobranska pukovnija "R" <|> 9. pukovnija domobranska (Beli Manastir)
30.   Garnizoni: Osijek, Đakovo, Virovitica, Požega, Našice, Slavonski brod, Nova Gradiška i Slatina (Osijek)
31.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Osijek)
32.   Obavještajni centar <|> Središnjica obavještajna (Osijek)
33.   Izviđačka četa <|> Izvidnička satnija Operativne zone <|> 261. izvidničko-diverzantska satnija (Osijek)
34.   Mješoviti artiljerijski divizijun <|> 2. divizijun topnički (Đakovo)
35.   Odred riječne ratne flotile <|> 2. zdrug riječni (Osijek)
36.   Računovodstveni centar Operativne zone (Osijek)
37.   Samostalna športska satnija (Beli Manastir)
38.   Satnija djelatnika "MPU" (Osijek)
39.   Topovska baterija (Osijek)
40.   Topovska baterija 130 mm (Osijek)
41.   Topovska baterija Operativne zone (Osijek)
42.   Vod samostalni zrakoplovni (Osijek)
43.   Vojni poligon (Gašinci)
44.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Odred domobranstva <|> Domobranska bojna (Đakovo)
45.   Zapovjedništvo obrane grada (Osijek)
46.   Zapovjedništvo Operativne zone <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Osijek)
47.   Zapovjedništvo poligona (Gašinci)
48.   Zapovjedništvo slavonskog bojišta (Đakovo)
49.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Beli Manastir)
50.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Đakovo)
51.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Osijek)
52.   Zapovjedništvo Zborno mjesto Našice


Požeško-slavonska županija
1.   63. bataljun "R" (Požega)
2.   76. samostalni bataljun (Pakrac)
3.   123. brigada "R" <|> 123. brigada HV <|> 123. brigada pješačka (Požega)
4.   Centar za obuku i odgoj vojnika <|> Središte za obuku i odgoj vojnika (Požega)
5.   Domobranska bojna (Pakrac)
6.   Domobranska bojna (Požega)
7.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Požega)

Primorsko-goranska županija
1.   1. desetina za zaprečivanje ZNG (Tršće)
2.   1. satnija TO (Čabar)
3.   1. vod Narodne zaštite (Delnice)
4.   2. desetina za zaprečivanje ZNG (Prezid)
5.   2. satnija TO (Čabar)
6.   2. vod Narodne zaštite (Delnice)
7.   3. desetina za zaprečivanje ZNG (Gerovo)
8.   3. satnija TO (Čabar)
9.   8. domobranska pukovnija <|> 8. pukovnija domobranska (Rijeka)
10.   9. divizijun Protuoklopni topničko-raketni (Rijeka)
11.   12. divizijun topnički (Rijeka)
12.   60. bataljun "R" (Cres-Lošinj)
13.   71. bataljun vojne policije Operativne zone <|> Bataljun Vojne policije Operativne zone <|> 71. bojna Vojne policije (Rijeka)
14.   101. laki artiljerijski puk PZO <|> 203. brigada PZO (Rijeka)
15.   111. brigada "R" <|> 111. brigada HV <|> 111. brigada pješačka (Rijeka)
16.   111. laka artiljerijska baterija PZO (Rijeka)
17.   128. brigada HV (Rijeka)
18.   138. laka artiljerijska baterija PZO (Delnice)
19.   138. Goranska brigada HV (Delnice)
20.   155. brigada HV (Crikvenica)
21.   305. baza logistička (Rijeka)
22.   466. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Rijeka)
23.   Četa veze Operativne zone <|> Satnija veze Zborno područje (Rijeka)
24.   Desetina TO (Plešci)
25.   Diverzantski vod (Čabar)
26.   Domobranska bojna (Crikvenica)
27.   Domobranska bojna (Delnice)
28.   Domobranska bojna (Opatija)
29.   Domobranska bojna (Senj)
30.   Gardijsko nastavno središte (Delnice)
31.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Rijeka)
32.   Logistička baza (Rijeka)
33.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Lošinj)
34.   Obavještajni centar <|> Središnjica obavještajna (Rijeka)
35.   Pozadinska baza (Rijeka)
36.   Protudiverzantski vod (Čabar)
37.   Računovodstveni centar Operativne zone (Rijeka)
38.   Samostalna domobranska satnija (Cres)
39.   Samostalna domobranska satnija (Čabar)
40.   Samostalna domobranska satnija (Krk)
41.   Samostalna domobranska satnija (Rab)
42.   Samostalna domobranska satnija (Vrbovsko)
43.   Satnija ZNG (Čabar)
44.   Satnija Narodne zaštite (Ravna Gora)
45.   Satnija Narodne zaštite MZ (Vrbovsko)
46.   Satnija TO (Brod na Kupi)
47.   Satnija TO (Fužine)
48.   Satnija TO (Lič)
49.   Satnija TO (Mrkopalj)
50.   Savjet TO (Brod Moravice)
51.   Štab Narodne zaštite MZ (Lukovdol)
52.   Štab Narodne zaštite MZ (Severin na Kupi)
53.   Štab Narodne zaštite MZ (Vrbovsko)
54.   Štab Narodne zaštite općine (Vrbovsko)
55.   Štab TO (Čabar)
56.   Vod Narodne zaštite (Brod na Kupi)
57.   Vod Narodne zaštite (Lukovdol)
58.   Vod TO (Čabar)
59.   Vod TO (Gerovo)
60.   Vod TO (Prezid)
61.   Vod TO (Tršće)
62.   Zapovjedništvo Operativne zone (Rijeka)
63.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Rijeka)
64.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Delnice)
 
Evidentirano

nada je u očima promatrača
ljiljana
dragovoljci
*
Postova: 8989



Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #1 na: 10. 03. 2010., 20:51 »

 
b]Sisačko-moslavačka županija[/b]
1.   1. mješoviti protuoklopni divizijun (Sisak)
2.   2. domobranska bojna (Glina)
3.   2. domobranska bojna (Novska)
4.   2. samostalna domobranska satnija (Vrginmost)
5.   36. bojna inženjerijsko pontonirska (Sisak)
6.   55. laki artiljerijski divizijun PZO <|> 467. bitnica PZO topničko-raketna (Sisak)
7.   56. bataljun "R" (Kutina)
8.   57. bataljun "R" (Petrinja)
9.   62. samostalni bataljun (Novska)
10.   74. samostalni bataljun (Petrinja)
11.   77. samostalni bataljun "R" HV "Marijan Celjak" (Sisak)
12.   78. samostalni bataljun (Glina)
13.   80. samostalni bataljun (Petrinja)
14.   120. brigada "R" (Sisak)
15.   125. brigada HV <|> 125. pukovnija domobranska (Novska)
16.   161. brigada <|> 57. brigada HV "Marijan Celjak" (Sisak)
17.   162. brigada (Petrinja)
18.   165. brigada HV (Sunja)
19.   Domobranska bojna (Kutina)
20.   Domobranska bojna (Hrvatska Kostajnica)
21.   Domobranska bojna (Sisak) <|> 17. domobranska pukovnija (Sunja) <|> 17. pukovnija domobranska (Sunja)
22.   Domobranska bojna <|> 1. domobranska bojna "R" (Novska)
23.   Domobranska bojna <|> 12. pukovnija domobranska (Petrinja)
24.   Mješoviti artiljerijski divizijun <|> 6. divizijun topnički (Sisak)
25.   Oružane snage (Glina)
26.   Riječna flotila u 1. zdrug riječni (Sisak)
27.   Samostalna "Turopoljska četa" (Sisak)
28.   Samostalna četa "Odra" (Sisak)
29.   Samostalna domobranska satnija (Vrginmost) <|> 1. samostalna domobranska satnija (Vrginmost) <|> Domobranska bojna (Topusko)
30.   Samostalna domobranska satnija (Dvor na Uni)
31.   Samostalna domobranska satnija <|> 1. domobranska bojna <|> 20. pukovnija domobranska (Glina)
32.   Samostalna Kostajnička četa HV (Sisak)
33.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Domobranska satnija <|> Samostalna domobranska satnija (Sisak)
34.   Zapovjedništvo Operativna grupa Posavina (Lipovljani)
35.   Zapovjedništvo Operativna grupa za Sisak i Baniju (Sisak)
36.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Sisak)
37.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Petrinja)
 
 
Splitsko-dalmatinska županija
1.   1. četa ZNG (Makarska)
2.   1. dobrovoljačka bojna ZNG (Makarska)
3.   1. domobranska bojna <|> 16. domobranska pukovnija "R" (Sinj)
4.   1. obalska artiljerijska baterija 88 mm (Split)
5.   2. domobranska bojna (Sinj)
6.   2. obalska artiljerijska baterija 88 mm (Split)
7.   3. četa ZNG (Vrgorac)
8.   3. obalska artiljerijska baterija 85 mm (Split)
9.   3. satnija "MPU" (Split)
10.   4. brigada A ZNG „Pauci <|> 4. motorizirana gardijska brigada „Pauci“ <|> 4. gardijska brigada „Pauci“ (Split)
11.   "A " bojna 116. brigade ZNG
12.   4. laki artiljerijsko-raketni divizijun PZO (Split)
13.   4. obalska artiljerijska baterija 85 mm (Brač)
14.   6. domobranska pukovnija <|> 6. pukovnija domobranska (Split)
15.   20. divizijun topnički (Split)
16.   20. eskadrila za djelovanje na moru (Split)
17.   40. bojna inženjerijska (Solin)
18.   60. bojna "Ludvig Pavlović" (Vrgorac)
19.   66. laki artiljerijsko-raketni divizijun PZO "R" <|> 204. brigada PZO (Split)
20.   72. bataljun Vojne policije Operativne zone <|> Bataljun Vojne policije Operativne zone <|> 71. bojna Vojne policije (Split)
21.   73. bojna Vojne policije (Split)
22.   95. baza zrakoplovna (Split)
23.   114. brigada HV (Split)
24.   115. brigada HV (Imotski)
25.   126. brigada HV <|> 126. pukovnija domobranska (Sinj)
26.   141. brigada HV (Split)
27.   156. brigada HV <|> 156. pukovnija domobranska (Makarska)
28.   158. brigada HV (Split)
29.   254. satnija veze (Split)
30.   276. satnija za Elektronsko djelovanje (Split)
31.   306. logistička brigada (Split)
32.   308. pomorska logistička baza (Split)
33.   413. bitnica obalno topnička (Vis)
34.   417. obalno topnička bitnica (Split)
35.   504. satnija ABKO (Split)
36.   Četa veze Operativne zone <|> Satnija veze Zborno područje (Split)
37.   Bataljun mornaričko-desantne pješadije <|> u 53. bojna mornaričko-desantnog pješaštva (Split)
38.   Bataljun veze <|> Bojna veze Hrvatska ratna mornarica (Split)
39.   Biblioteka Hrvatska ratna mornarica (Split)
40.   Centar za obuku i odgoj vojnika <|> Središte za obuku i odgoj vojnika (Sinj)
41.   Divizijun pomorskih i kopnenih diverzanata (Split)
42.   Djelatna satnija ZNG (Split)
43.   Dom časnički Hrvatska ratna mornarica (Split)
44.   Domobranska bojna (Brač)
45.   Domobranska bojna (Hvar)
46.   Domobranska bojna (Imotski)
47.   Domobranska bojna (Kaštela)
48.   Domobranska bojna (Korčula)
49.   Domobranska bojna (Makarska)
50.   Domobranska bojna (Omiš)
51.   Domobranska bojna (Solin)
52.   Domobranska bojna (Trogir)
53.   Dragovoljna postrojba (Split)
54.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Split)
55.   Izviđačka četa (Split) <|> Izvidnička satnija Operativne zone (Split) <|> 264. izvidničko-diverzantska satnija (Knin)
56.   Medicinske ustanove Hrvatska ratna mornarica <|> Institut pomorske medicine (Split)
57.   Minsko-protuminski divizijun <|> 54. divizijun minsko-protuminski (Split)
58.   Mješovita zrakoplovna eskadrila (Split)
59.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Hvar)
60.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Vis)
61.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Brač)
62.   Mornarički nastavni centar <|> Mornaričko učilište (Split)
63.   Mornaričko-tehnička raketna baza <|> 96. mornaričko-tehnička raketna baza (Split)
64.   Obavještajni centar <|> Središnjica obavještajna (Split)
65.   Orkestar Hrvatska ratna mornarica (Split)
66.   Pomorski muzej (Split)
67.   Računovodstveni centar Operativne zone (Split)
68.   Samostalna domobranska satnija (Vis)
69.   Samostalna domobranska satnija (Vrgorac)
70.   Samostalni zrakoplovni vod (Sinj)
71.   Satnija mornaričke pješadije (Šolta)
72.   Satnija OSMiO <|> 274. satnija OSMiO (Split)
73.   Satnija taktičkih snajpera (Split)
74.   Vod dobrovoljaca općinskog sekretarijata - Dragovoljci iz D. Stubice (Split)
75.   Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice (Split)
76.   Zapovjedništvo Operativne zone Split <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Split)
77.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Imotski)
78.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Sinj)
79.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Split)
80.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Vis)
81.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Vrgorac)
82.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Vrgorac)
83.   IX. srednjodalmatinske bojne HOS-a ''Rafael-vitez-Boban'' (Split) - izvan ustroja
 
 
Šibensko-kninska županija
1.   1. domobranska bojna <|> 15. domobranska pukovnija "R" <|> 15. pukovnija domobranska (Šibenik)
2.   1. obalska artiljerijska baterija 90 mm (Žirje/sjeverno)
3.   2. domobranska bojna (Šibenik)
4.   2. obalska artiljerijska baterija 90 mm (Žirje/južno)
5.   14. topnički divizijun (Šibenik)
6.   20. topnički divizijun (Šibenik)
7.   113. brigada "R" <|> 113. brigada HV <|> 113. brigada pješačka (Šibenik)
8.   142. brigada HV <|> 142. pukovnija domobranska (Drniš)
9.   272. satnija mornaričkog pješaštva (Šibenik)
10.   306. baza logistička (Knin)
11.   306. logistička brigada (Drniš)
12.   416. bitnica obalno topnička (Žirje)
13.   Artiljerijska baterija samovoznih lakih višecjevnih raketa 122 mm (Šibenik)
14.   Domobranska bojna (Drniš)
15.   Domobranska bojna (Knin)
16.   Obalna topnička grupa (Šibenik) <|> 412. bitnica obalno topnička (Rogoznica)
17.   Obalska artiljerijska baterija 100 mm (Rogoznica - Kruščica)
18.   Obalska artiljerijska baterija 88 mm (Rogoznica)
19.   Pomorske snage Šibenik <|> Pomorske snage "A" (Split) <|> Flota Hrvatska ratna mornarica (Split)
20.   Pomorsko zapovjedništvo za srednji Jadran (Šibenik)
21.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Knin)
22.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Šibenik)

Varaždinska županija
1.   1. mehanizirana brigada (Varaždin)
2.   5./1. brigada A ZNG „Tigrovi“ <|> 7. gardijska motorizirana brigada "Pume <|> 7. gardijska brigada "Pume" (Varaždin)
3.   18. divizijun topnički (Varaždin)
4.   41. samostalni artiljerijski divizijun 122 mm (Varaždin)
5.   59. laki samostalni artiljerijski divizijun PZO (Varaždin)
6.   71. haubički artiljerijski divizijun (Varaždin)
7.   104. brigada "R" (Varaždin)
8.   104. haubička baterija (Varaždin)
9.   Domobranska bojna <|> 24. pukovnija domobranska (Varaždin)
10.   Samostalna domobranska satnija (Ivanec)
11.   Samostalna domobranska satnija (Novi Marof)
12.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Varaždin)
 
 
[b]Virovitičko-podravska županija[/b]
1.   1. divizijun protuoklopno topničko (Virovitica)
2.   8. samohodna protuoklopna baterija 90 mm (Podravska Slatina)
3.   19. mehanizirani protuoklopni artiljerijski divizijun (Virovitica)
4.   21. samostalna inženjerijska četa (Virovitica)
5.   50. bataljun "R" (Virovitica)
6.   57. laka artiljerijska baterija PZO (Virovitica)
7.   64. bataljun "R" (Podravska Slatina)
8.   81. gardijska bojna (Virovitica)
9.   127. brigada HV (Virovitica)
10.   136. brigada "R" (Podravska Slatina)
11.   Domobranska bojna (Orahovica)
12.   Domobranska bojna (Podravska Slatina)
13.   Domobranska bojna (Virovitica) <|> 136. pukovnija domobranska (Podravska Slatina)
14.   Zapovjedništvo domobranstva (Virovitica)
15.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Podravska Slatina)
16.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Virovitica)


Vukovarsko-srijemska županija
1.   1. domobranska bojna <|> 10. domobranska pukovnija "R" <|> 10. pukovnija domobranska (Vukovar)
2.   1. domobranska bojna <|> 11. domobranska pukovnija "R" (Vinkovci)
3.   2. domobranska bojna (Vinkovci)
4.   2. domobranska bojna (Vukovar)
5.   3. brigada A ZNG „Kune“ (Vinkovci) <|> 3. motorizirana gardijska brigada „Kune“ (Osijek) <|> 3. gardijska brigada „Kune“ (Osijek)
6.   65. laki samohodni artiljerijski-raketni divizijun PZO (Vinkovci) <|> 463. bitnica PZO topničko-raketna domobranska (Sisak)
7.   83. gardijska bojna (Županja)
8.   109. brigada HV <|> 109. pukovnija domobranska (Vinkovci)
9.   124. brigada "R" (Vukovar)
10.   131. brigada HV <|> 131. pukovnija domobranska (Županja)
11.   204. brigada HV (Vukovar) <|> 5. gardijska motorizirana brigada „Sokolovi“ (Vinkovci) <|> 5. gardijska brigada „Sokolovi“ (Vinkovci) <|> 5. oklopna gardijska brigada „Sokolovi“ (Vinkovci)
12.   Domobranska bojna (Županja)
13.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Vinkovci)
14.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Vukovar)
15.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Županja)
 
 
Zadarska županija
1.   2. mješoviti artiljerijski divizijun (Zadar) <|> 14. divizijun topnički (Rogoznica)
2.   7. domobranska pukovnija <|> 7. pukovnija domobranska (Zadar)
3.   11. protuoklopni topničko-raketni divizijun (Zadar)
4.   24. eskadrila lovačko-bombarderskih zrakoplova (Zadar)
5.   26. eskadrila lakih trenažnih zrakoplova (Zadar)
6.   84. gardijska bojna (Zadar)
7.   112. brigada HV (Zadar)
8.   134. brigada "R" (Zadar)
9.   159. brigada HV (Zadar)
10.   164. brigada (Starigrad)
11.   Centar za obuku zrakoplovnog kadra i vojaka <|> Zrakoplovni nastavni centar (Zadar)
12.   Dobrovoljački odred Kralj Tomislav (Zadar)
13.   Domobranska bojna (Benkovac)
14.   Domobranska bojna (Gračac)
15.   Domobranska bojna (Obrovac)
16.   Domobranska bojna u 134. pukovnija domobranska (Biograd)
17.   Mješoviti odred mornaričke pješadije (Ugljan)
18.   Obrana grada (Zadar)
19.   Paški odred (Pag)
20.   Samostalna domobranska satnija (Pag)
21.   Satnija za održavanje <|> 307. baza logistička (Zadar)
22.   Zapovjedništvo domobranstva (Pag)
23.   Zapovjedništvo sektora (Zadar)
24.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Benkovac)
25.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Zadar)
26.   Zrakoplovna baza <|> 93. baza zrakoplovna (Zadar)


« Zadnja izmjena: 10. 03. 2010., 20:53 od ljiljana » Evidentirano

nada je u očima promatrača
ljiljana
dragovoljci
*
Postova: 8989



Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #2 na: 10. 03. 2010., 20:52 »

 Zagrebačka županija i Grad Zagreb
1.   1. brigada A ZNG „Tigrovi“ <|> 1. motorizirana gardijska brigada „Tigrovi“ <|> 1. gardijska brigada „Tigrovi“ (Zagreb)
2.   1. domobranska pukovnija <|> 1. pukovnija domobranska (Zagreb)
3.   1. haubički divizijun 203 mm <|> 11. mješoviti haubički artiljerijski divizijun <|> 8. divizijun haubički 203 mm (Zagreb)
4.   1. hrvatski gardijski zbor (Zagreb)
5.   1. odred TO (Velika Gorica)
6.   1. oklopni vlak (Zagreb)
7.   1. protuoklopna baterija ZIS 76 mm <|> 21. mješoviti protuoklopni topnički divizijun <|> 5. divizijun protuoklopni topničko-raketni (Zagreb)
8.   1. satnija "MPU" (Zagreb)
9.   1. satnija instruktora <|> 1. brigada ZNG "A" (Zagreb)
10.   1. transportna četa ZNG (Zagreb)
11.   1. Zagrebačka-dragovoljačka samostalna četa (Zagreb)
12.   2. brigada A ZNG „Grom“ (Ivanja Reka - Zagreb) <|> 2. motorizirana gardijska brigada „Grom“ (Sisak) <|> 2. gardijska brigada „Grom“ (Petrinja)
13.   2. brigada TO (Zagreb)
14.   2. domobranska pukovnija <|> 2. pukovnija domobranska (Zagreb)
15.   2. haubička baterija "Nora" (Zagreb)
16.   3. brigada TO (Zagreb)
17.   3. domobranska pukovnija <|> 3. pukovnija domobranska (Zagreb)
18.   3. eskadrila transportna zrakoplovna (Zagreb)
19.   4. brigada HV (Zagreb)
20.   4. domobranska pukovnija <|> 4. pukovnija domobranska (Zagreb)
21.   5. brigada HV (Zagreb)
22.   6. brigada HV (Zagreb)
23.   6. odred TO (Novi Zagreb - Zagreb)
24.   7. brigada TO (Zagreb)
25.   8. brigada TO (Zagreb)
26.   9. brigada TO (Zagreb)
27.   10. brigada TO (Zagreb)
28.   21. eskadrila lovačkih zrakoplova (Zagreb)
29.   23. eskadrila lovačko-bombarderskih zrakoplova (Zagreb)
30.   23. samostalni protuoklopni divizijun 76 mm (Zagreb)
31.   27. eskadrila transportnih zrakoplova (Zagreb)
32.   28. eskadrila transportnih helikoptera (Zagreb)
33.   29. eskadrila borbenih helikoptera (Zagreb)
34.   33. inženjerijski bataljun (Zagreb) <|> 33. brigada inženjerijska (Karlovac)
35.   38. pontonirski bataljun (Zagreb)
36.   50. lap. PZO puk <|> 202. brigada PZO (Zagreb)
37.   51. bataljun "R" (Vrbovec)
38.   51. laka artiljerijska baterija PZO (Zagreb)
39.   53. bataljun "R" (Dugo Selo)
40.   55. tenkovska četa (Zagreb)
41.   59. bataljun "R" (Zelina)
42.   61. bataljun "R" (Jastrebarsko)
43.   65. bataljun "R" (Ivanić Grad)
44.   66. bataljun vojne policije GS HV <|> bataljun vojne policije GS HV <|> 66. bojna Vojne policije MORH <|> 66. bojna Vojne policije (Zagreb)
45.   67. bataljun vojne policije Operativne zone <|> Bataljun Vojne policije Operativne zone <|> 67. bojna Vojne policije (Zagreb)
46.   74. satnija Vojne policije (Zagreb)
47.   75. samostalni bataljun "R" (Zagreb)
48.   81. samostalni Posavski bataljun (Zagreb)
49.   82. samostalni Sunjski bataljun (Zagreb)
50.   83. samostalni Zagrebački bataljun (Zagreb)
51.   94. baza zrakoplovna (Lučko)
52.   98. brigada HV (Zagreb)
53.   99. brigada HV (Peščenica - Zagreb)
54.   100. brigada HV (Centar - Zagreb)
55.   101. brigada HV (Susedgrad - Zagreb)
56.   102. brigada HV (Novi Zagreb - Zagreb)
57.   140. brigada HV <|> 140. pukovnija domobranska (Jastrebarsko)
58.   144. brigada HV (Sesvete - Zagreb)
59.   145. brigada HV (Dubrava - Zagreb)
60.   146. brigada HV (Maksimir - Zagreb)
61.   147. brigada HV (Medvešćak - Zagreb)
62.   148. brigada HV (Trnje - Zagreb)
63.   149. brigada HV (Trešnjevka - Zagreb)
64.   150. brigada HV (Črnomerec - Zagreb)
65.   151. brigada HV (Samobor)
66.   152. brigada HV (Zaprešić)
67.   153. brigada HV (Velika Gorica)
68.   166. brigada (Zagreb)
69.   175. brigada pješačka (Zagreb)
70.   205. brigada raketna PZO (Zagreb)
71.   275. satnija za Elektronsko djelovanje (Zagreb)
72.   277. satnija za Elektronsko djelovanje (Velika Gorica)
73.   279. satnija veze (Zagreb)
74.   280. vod bespilotnih letjelica (Zagreb)
75.   313. logistička baza HRZ i PZO (Zagreb)
76.   350. odred diverzantski (Zagreb)
77.   502. satnija ABKO (Zagreb)
78.   Automobilski bataljun u 311. bojna prometna (Zagreb)
79.   Baterija B-1 (Zagreb)
80.   Baterija B-1 (Zagreb)
81.   Baterija PZO ZNG (Zagreb)
82.   Centar za EI ZNG (Zagreb)
83.   Centar za obuku i odgoj vojnika logističke specijalnosti <|> Središte za obuku i odgoj vojnika logističke specijalnosti (Zagreb)
84.   Centralna pozadinska baza GS HV <|> 300. središnja logistička baza (Zagreb)
85.   Časnički centar HV <|> Hrvatsko vojno učilište (Zagreb)
86.   Četa veze Operativne zone <|> Satnija veze Zborno područje (Zagreb)
87.   Četa ZNG "Hrvatski umjetnici" (Zagreb)
88.   Diverzantski i protudiverzantski vod (Zagreb)
89.   Dočasnička škola (Jastrebarsko)
90.   Dom zapovjedništva (Zagreb)
91.   Domobranska bojna (Dugo Selo)
92.   Glavna inspekcija obrane RH (Zagreb)
93.   Samostalna "Bosanska satnija" (Zagreb)
94.   Samostalna četa Zagreb - "Ina-trgovina" (Zagreb)
95.   Obavještajni centar <|> Središnjica obavještajna (Zagreb)
96.   Nastavni centar za obuku vojaka <|> Centar za obuku i odgoj vojnika (Jastrebarsko)
97.   Brigada zračnog motrenja i navođenja (Zagreb)
98.   Glavni centar Elektronskog izviđanja i Elektronsko djelovanje pri GS OS RH <|> Središnjica Elektronsko djelovanje (Zagreb)
99.   Glavni štab TO (Zagreb)
100.   Gorska satnija "Velebit" (Zagreb)
101.   Grupa za asanaciju terena pri Operativnoj zoni (Zagreb)
102.   Izvidničko-diverzantska satnija (Zagreb)
103.   Izviđačka četa <|> Izvidnička satnija Operativne zone <|> 262. izvidničko-diverzantska satnija (Zagreb)
104.   Jedinica remontne potpore <|> 310. brigada remontne potpore (Zagreb)
105.   Konačište ratnih zarobljenika (Zagreb)
106.   LMB 120 mm (Velika Gorica)
107.   LMB 120 mm (Novi Zagreb - Zagreb)
108.   Logistička baza (Zagreb)
109.   Logistička baza <|> 303. logistička baza (Zagreb)
110.   Logistička baza (Pešćenica - Zagreb)
111.   Mješovita četa ABKO <|> 50. bojna ABKO (Zagreb)
112.   Mješoviti divizijun SVBR "Oganj" (Zagreb)
113.   Moto-četa GS HV (Zagreb)
114.   NS Zagreb za obuku Vojne policije (Zagreb)
115.   Odred instruktorski MORH (Zagreb)
116.   Odred TO Sesvete (Zagreb)
117.   Odred veze Zapovjedništvo ZNG <|> 40. brigada veze (Samobor)
118.   Odred za studij i razvoj OS (Zagreb)
119.   Padobransko-diverzantska četa (Zagreb)
120.   Počasni odred (Zagreb)
121.   Područni štab TO (Črnomerec - Zagreb)
122.   Područni štab TO (Samobor)
123.   Područni štab TO (Velika Gorica)
124.   Područni štab TO (Centar - Zagreb)
125.   Područni štab TO (Dubrava - Zagreb)
126.   Područni štab TO (Maksimir - Zagreb)
127.   Područni štab TO (Medvešćak - Zagreb)
128.   Područni štab TO (Novi Zagreb - Zagreb)
129.   Područni štab TO (Pešćenica - Zagreb)
130.   Područni štab TO (Sesvete - Zagreb)
131.   Područni štab TO (Susedgrad - Zagreb)
132.   Područni štab TO (Trešnjevka - Zagreb)
133.   Područni štab TO (Trnje - Zagreb)
134.   Područni štab TO (Zaprešić)
135.   Postrojba "Novi Zagreb" (Novi Zagreb - Zagreb)
136.   Postrojba "Ban Jelačić" (Zagreb)
137.   Pozadinska baza (Zagreb)
138.   Pozadinska baza (Zagreb)
139.   Pozadinska baza Zapovjedništva ZNG (Zagreb)
140.   Pozadinski vod "Duboki jarak" (Zagreb)
141.   Protudiverzantska satnija (Zagreb)
142.   Računovodstveni centar GS HV (Zagreb)
143.   Računovodstveni centar Operativne zone (Zagreb)
144.   Reprezentativni orkestar ZNG RH "R" (Zagreb)
145.   Samostalna "Muslimanska četa" (Zagreb)
146.   Samostalna četa "Podsused" (Zagreb)
147.   Samostalna domobranska satnija (Ivanić Grad)
148.   Samostalna domobranska satnija (Sv. Ivan Zelina)
149.   Samostalna domobranska satnija (Vrbovec)
150.   Samostalna satnija Črnomerec (Zagreb)
151.   Samostalna satnija Trešnjevka (Zagreb)
152.   Samostalna satnija Zaprešić (Zagreb)
153.   Satnija ABKO (Zagreb)
154.   Satnija vojne policije (Zagreb)
155.   Sektor "ISTOK" (Zagreb)
156.   Sektor "JUG" (Zagreb)
157.   Sektorski štab TO "Centar" (Zagreb)
158.   Simfonijski puhački orkestar HV MORH (Zagreb)
159.   Specijalna bojna "Zrinski" (Zagreb)
160.   Specijalna četa za djelovanje na vodama (Zagreb)
161.   Specijalne postrojbe GS HV (Zagreb)
162.   Specijalni bataljun "A" (Zagreb)
163.   Športski odred (Zagreb)
164.   Topovska baterija (Zagreb)
165.   Ured CISM <|> Hrvatsko vijeće za međunarodni vojni šport (Zagreb)
166.   Ured GS HV za koordinaciju sa EM i UN <|> Ured MORH za UN i EZ (Zagreb)
167.   Vod "Ina-Rafinerija" (Zagreb)
168.   Vod "Privredna banka Zagreb" (Zagreb)
169.   Vod "Vjesnik" (Zagreb)
170.   Vod lakih ronilaca (Zagreb)
171.   Vod veze (Zagreb)
172.   Vod veze (Zagreb)
173.   Vod za dok. i informativno djelovanje GSHV (Zagreb)
174.   VOD za razvoj informatičke tehnologije (Zagreb)
175.   Vojni orkestar HV (Zagreb)
176.   Zapovjedništvo HRZ i PZO (Zagreb)
177.   Zapovjedništvo doma vojarne (Samobor)
178.   Zapovjedništvo domobranstva <|> Odred domobranstva <|> Domobranska bojna (Jastrebarsko)
179.   Zapovjedništvo obrane grada (Zagreb)
180.   Zapovjedništvo Operativne zone <|> Zapovjedništvo Zborno područje (Zagreb)
181.   Zapovjedništvo poligona (Gakovo)
182.   Zapovjedništvo stana MORH (Zagreb)
183.   Zapovjedništvo zagrebačkog korpusa (Zagreb)
184.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Dugo Selo)
185.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Jastrebarsko)
186.   Zapovjedništvo Zborno mjesto (Zagreb)
187.   Zapovjedništvo ZNG <|> Glavni stožer hrvatske vojske <|> Glavni stožer OS RH (Zagreb)
188.   Zaštitna četa (Zagreb)
189.   Zaštitni vod (Zagreb)
190.   Zavod za zrakoplovnu medicinu HRZ i PZO "B" <|> 336. Institut zrakoplovne medicine (Zagreb)
191.   Zrakoplovna baza Pleso <|> 91. baza zrakoplovna Pleso (Zagreb)
192.   Zrakoplovno tehnički centar <|> Zrakoplovno-tehnički zavod (Zagreb)
193.   Samostalna satnija osiguranja HOS (Zagreb) - Izvan ustroja
194.   Samostalna dragovoljačka postrojba ŠTRASERI
195.   Narodna zaštita Grada Zagreba (Zagreb) - Izvan ustroja

Ministarstvo unutarnjih poslova
1.   Specijalna jedinica policije "ALFA" (Zagreb)
2.   Dragovoljačka postrojba studenata za specijalne namjene "MIG" (Zagreb)
3.   Antiteroristička jedinica "LUČKO" (Zagreb)
4.   Zrakoplovna jedinica specijalne policije MUP-a RH (Zagreb)
5.   Policijska Uprava Zagrebačka (Zagreb)
6.   SJP "RIS" Kutina 1991.-1996. (Kutina) - MUP-a RH
Evidentirano

nada je u očima promatrača
ljiljana
dragovoljci
*
Postova: 8989



Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #3 na: 12. 03. 2010., 08:23 »

Na temelju Zaključka Vlade RH klasa 561-01/04-02/02 ur. broj 5030109-05-1 od 24. studenog 2005. godine prihvatio se Nalaz i mišljenje Ministarstva obrane koji su određena zapovjedništva i postrojbe koje su sudjelovale u pripremi  i izvođenju borbenih djelovanja i kojim su određena zapovjedništva, postrojbe i ustanove koje nisu izravno sudjelovale u pripremi i izvođenju borbenih djelovanja, ali su bile u potpori pripreme i izvođenja borbenih djelovanja i obrane suvereniteta Republike Hrvatske, a koji je sastavni dio ovog Zaključka. Nalaz i mišljenje koristi se kod bodovanja radi određivanja udjela u Fondu hrvatskih branitelja iz DR i članova njihovih obitelji.
Ministarstvo obrane davati će nalaz i mišljenja po prigovorima u vezi statusa koji proizlaze iz Nalaza i mišljenja. Ministarstvo obitelji, branitelja i međ. gen. Solidarnosti Nalazi i mišljenje dostaviti će Upravnom odboru Fonda hrv. Branitelja iz DR i članova njihovih obitelji.

- dokument ne nosi oznaku tajnosti –

Iako dokument ne nosi oznaku tajnosti spajanje opisnog naziva i vojne pošte postrojbi u ratu i u vrijeme kada sam ja bila u HV-u imalo je oznaku vojna tajna, strogo pov. Odnosno danas bi to bilo povjerljivo. Sukladno tome izostaviti ću brojeve vojnih pošta. Onaj tko treba znati će, a onaj tko ne treba znati i dalje neka tako stoji…
Ljiljana


NE BORBENI SEKTOR

Zapovjedništva postrojbe i ustanove koje nisu izravno sudjelovale u pripremi i izvođenju borbenih djelovanja ali su bile u potpori pripreme i izvođenja borbenih djelovanja i obrane suvereniteta RH.


                                                                                                    Oznaka „-„ znači bez vp        
šifra
Biblioteka HRM Split
Borbene grupe                                             -
Centar MIO                                        -
Centar za obuku i odgoj voj. Log. Specijalnosti  - Zagreb
Centar za obuku i odgoj vojnika – Požega
Centar za obuku i odgoj vojnika – Sinj
Centar za obuku vojnika – Koprivnica
Centar za obuku zrakoplovnog kadra i vojaka – Zadar
Centar za odgoj i obuku vojnika mornara – Pula
Centar za prof. rehabilitaciju                       -
CIVILNA ZAŠTITA                                  -   
Č.C. GSHV polaznici tečaja                      -
Časnički centar HV _ Zagreb
Četa ZNG „Hrvatski umetnici“ _ Zagreb
Dočasnička škola Jastrebarsko
Dom časnički HRM – Split
Gardijsko nastavno središte – Delnice
Glavna inspekcija obrane RH                          -
Glavni sanitetski stožer                             -
Grupa za asanaciju terena – Bjelovar               -
Grupa za sanaciju terena – Karlovac               -
Grupa za asanaciju terena _ Osijek                  -
Grupa za asanaciju terena – Rijeka                  -
HEP                                              -
HIC                                              -
Hrvatsko vojno učilište Zagreb
HVIDRA RH                                   -
Institut pomorske medicine – Split
Jadrantrans                                   -
Komisija za postupanje sa zarobljenicima                 -
Krizni stožer                                   -
Ministarstvo pravosuđa                             -
Ministarstvo zdravstva                             -
MORH                                           -
Mornarički nastani centar – Split
Na skrbi                                          -
NARODNA ZAŠTITA                                    -
Nastavni centar Rakitje                            -
Nastavni centar za obuku vojaka Jastrebarsko
Nastavni centar Žažina                            -
Nova bolnica Zagreb                            -
NS Zagreb za obuku VP _ Zagreb
Odred za studij i razvoj OS – Zagreb
Orkestar RM Split
Poligon Slunj
Pomorski muzej Split
Pozadinska baza Rijeka
Računovodstveni centar OZ Karlovac
Računovodstveni centar OZ Osijek
Računovodstveni centar OZ Rijeka
Računovodstveni centar OZ Zagreb
RATNI IZVJESTITELJI                            -
Strelište „Jamadol“ Karlovac
Športski odred                           -
Udruga hrv. Dragovoljaca DR                  -
Udruga hrvatska majka                     -
Udruga hrvatskih udovica dr                  -
Udruženje roditelja poginulih branitelja            -
UNPROFOR                           -
Ured za prognanike i izbjeglice vlade RH            -
Vladin odjel za nestale                     -
Vod hrvatskih umjetnika Bjelovar
Vod za dok. I inf. Djelovanje GSHV
Vojarna Kerestinec                        -
Vojni orkestar HV
Zapovjedništvo doma vojarne Samobor
Zapovjedništvo poligona Gakovo
Zapovjedništvo poligona Gašinci
Zapovjedništvo ZM Beli Manastir
Zapovjedništvo ZM Bjelovar
Zapovjedništvo ZM Čakovec
Zapovjedništvo ZM Daruvar
Zapovjedništvo ZM Delnice
Zapovjedništvo ZM Dubrovnik
Zapovjedništvo ZM Dugo Selo
Zapovjedništvo ZM Đakovo
Zapovjedništvo ZM Gospić
Zapovjedništvo ZM Imotski
Zapovjedništvo ZM Jastrebarsko
Zapovjedništvo ZM Karlovac
Zapovjedništvo ZM Knin
Zapovjedništvo ZM Koprivnica
Zapovjedništvo ZM Križevci
Zapovjedništvo ZM Lastovo
Zapovjedništvo ZM Našice
Zapovjedništvo ZM Nova Gradiška
Zapovjedništvo ZM Ogulin
Zapovjedništvo ZM Osijek
Zapovjedništvo ZM Otočac
Zapovjedništvo ZM Pazin
Zapovjedništvo ZM Ploče
Zapovjedništvo ZM Podravska Slatina
Zapovjedništvo ZM Požega
Zapovjedništvo ZM Pula
Zapovjedništvo ZM Rijeka
Zapovjedništvo ZM Sinj
Zapovjedništvo ZM Sisak
Zapovjedništvo ZM Slavosnki Brod
Zapovjedništvo ZM Slunj
Zapovjedništvo ZM Split
Zapovjedništvo ZM Šibenik
Zapovjedništvo ZM Udbine
Zapovjedništvo ZM Varaždin
Zapovjedništvo ZM Vinkovci
Zapovjedništvo ZM Virovitica
Zapovjedništvo ZM ZM Vis
Zapovjedništvo ZM Vrgorac
Zapovjedništvo ZM Vukovar
Zapovjedništvo ZM Zadar
Zapovjedništvo ZM Zagreb
Zapovjedništvo ZM Željeva
Zapovjedništvo ZM Županja
Zaštitna četa                                                                                            bez vp
Zavod za zrakopl. Medicinu HRZ i PZO B“ Zagreb

OBRAZLOŽENJE
Uvidom u mobilizacijski  razvoj Oružanih snaga Republike Hrvatske, organizacijsku strukturu Ministarstva obrane i raščlambom borbenih djelovanja zapovjedništva, postrojbi, ustanova i drugih organizacijskih dijelova Ministarstva obrane tijekom Domovinskog rata, Povjerenstvo je 11. studenog 2005. razmatralo sve navedene organizacijske cjeline i izvršilo raščlambu u cilju podjele na borbeni i neborbeni sektor

                                                       M.P                         Ministar
                                                                                       Berislav Rončević


 
 





« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010., 08:26 od ljiljana » Evidentirano

nada je u očima promatrača
petak
Gost
Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #4 na: 17. 03. 2010., 20:23 »

nemam sta pridodati ali nekak mi se cini da smo onda imali toliko njih na popisu ne bi stali do zemuna rf rf rf
Evidentirano
ljiljana
dragovoljci
*
Postova: 8989



Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #5 na: 17. 03. 2010., 21:41 »

 rf rf
ti kao da neznaš da nitko nije uspio sravniti broj na jelu, na spavanju i u postrojbi
lj
Evidentirano

nada je u očima promatrača
scorpio57
Gost
Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #6 na: 01. 07. 2010., 15:41 »

za trud plj
Evidentirano
barjak
dragovoljci
*
Postova: 223



Email
Odg: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA
« Odgovor #7 na: 23. 07. 2010., 17:10 »

nemam sta pridodati ali nekak mi se cini da smo onda imali toliko njih na popisu ne bi stali do zemuna rf rf rf
:pinki2Stvarno se slažem sa tobom jer ovo je više od 500000 ljudi daj bože da je to bilo ??!!
Evidentirano
 Str: [1] Gore Ispis 
Forum hrvatskih branitelja - dragovoljaca Domovinskog rata  |  Forum  |  DOMOVINSKI RAT  |  Tema: POPIS POSTROJBI HV PO ŽUPANIJAMA « natrag naprijed »
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
Mercury design by Bloc
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!