HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Od 2015. intenzivno se na ozemlje Hrvata vrši invazija kriminalaca i terorista iz Afrike i Azije. Umotani u celofan stvarno potrebitih nepočutnici ulaze u RH i EU, u biti bez provjere i kontrole. Britanija je odlučila tome stati na kraj …

Time se ponajprije jača pozicija predstavnika srpske manjine, odnosno SDSS-a i Pupovca osobno, koji su u proteklih nekoliko godina uspjeli nametnuti tu zamisao, a s njome i svoju političku dominaciju svim predstavnicima manjina.

Grmoja: Nećemo podržati SDP niti bilo kakvu lijevu vladu

Most i Domovinski pokret razgovore imaju danas poslijepodne – najavio je Nikola Grmoja. Istaknuo je i kako s SDP-om neće, a neće ni poduprijeti bilo kakvu lijevu vladu.

Hrvatska je u posljednjih 15 godina prema zadnjem popisu izgubila čak 9,25 posto stanovnika. U našoj državi prema zadnjem popisu živi 3,88 milijuna ljudi – gotovo 400 tisuća manje. Slikovito kao da su nam nestala dva Splita.

Naravno da postoje crvene linije i da ne treba pristajati na trule kompromise, ali politika je umijeće mogućeg. Neozbiljno je pred izbore odbijati zajedništvo, a onda poslije izbora nuditi sastavljanje frankenštajske Vlade uz pomoć Možemo!, kako to sada čini Most.

Iako je Plenković opovrgnuo tvrdnje oporbe da se tu radi o "bijegu u Bruxelles" nemoguće je ne primijetiti da bi taj "bijeg" za premijera bio izuzetno unosno. Naime, Plenković trenutno, prema podacima iz imovinske kartice, zarađuje 3.262,83 eura, dok je plaća Ursule von der Leyen oko 27.000 eura.

Uz Dobrilu  bili su  Matko Brajša, Viktor Car Emin, Ivan Cukon, Ivo Glavina, Antun Kalac, Luka Kirac, Eugen Kumičić, Šime Kurelić, Matko Laginja, Matko Mandić, Fran Matejčić, Ivan Rendić, Josip Ribarić, Vjekoslav Spinčić, Vinko Šepić, Dinko Trinajstić, koji su se borili protiv talijanizacije i još u vrijeme Austrougarske monarhije izgradili si niz hrvatskih škola diljem Istre

Penava održao burnu i glasnu presicu: 'Da napokon raskrinkamo famu o  Srbima...'

Predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava izjavio je na konferenciji za novinare da je DP spreman na formiranje vlasti, na četiri godine u oporbi, ali i na nove izbore. Ponovio je da su im SDSS i Možemo neprihvatljivi. 

Iza Hrvatske su izbori za Hrvatski sabor, no u lipnju očekuju nas i izbori za Europski parlament. Mogući odlični rezultati desnih, antisistemskih i tzv. populističkih stranaka jako brinu medijski i politički tzv. mainstream. Prave se analize i predlažu strategije kako spriječiti takve scenarije.

Pedijatar peva i daje injekcije bebama - Ona.rs

“Bio sam pokusni kunić u kliničkim ispitivanjima koja su me mogla ubiti”, rekao je Luke BBC-u. “Nema druge mogućnosti za objasniti to. Moje je liječenje promijenjeno kako bih mogao biti uključen u klinička ispitivanja. Ta promjena u medicini dala mi je smrtonosnu bolest, hepatitis C. Moja majka čak nije ni obaviještena.”

U lockdown ćemo biti primorani ući kad se bolnice počnu zatvarati, a to će biti ubrzo

Pin It

Gotovo u svim negativnim brojkama smo među prvima u Europi, a kad govorimo o strogoći mjera, opet smo među najliberalnijim državama. Mi smo među državama s najliberalnijim mjerama, a s najgorim rezultatima. Mislim da su brojke prestrašne i da treba uvesti mjere koje bi te brojke smanjile

Boris Ujević, dopredsjednik Hrvatske udruge bolničkih liječnika, za N1 je govorio o pandemiji koronavirusa u Hrvatskoj te o novim mjerama koje bi trebale spriječiti širenje zaraze.

Ujević je komentirao brojke koje Nacionalni stožer civilne zaštite svakodnevno objavljuje.

“Jedno od mjerila je li epidemija pod kontrolom ili nije je postotak zaraženih u broju testiranih. U prilozima do sada smo govorili je li to 20, 30% ili više ili manje. Mjerilo koje nam govori da je epidemija pod kontrolom je ako je taj postotak zaraženih u broju testiranih do 5%. Koji god broj uzeli, 20 ili 30%, ti svi brojevi govore da epidemija u Hrvatskoj nije pod kontrolom. Nije uopće važan koliko je točno taj postotak nego je bitno da je on daleko veći od 5%, što znači da epidemija nije pod kontrolom”, kazao je.

Dodao je da su podaci o broju novozaraženih netočni sve dok imamo ovako visoke brojke, a da ćemo pravi uvid u stanje znati tek kada udio zaraženih u broju testiranih bude manji od 5%.

‘Danas smo pretekli Luksemburg’

“Najčešće moramo koristiti strane stranice gdje se najčešće iznose podaci po sedmodnevnom ili 14-dnevnom periodu. Nas zanima broj zaraženih, ali kad su postotci zaraženih jako veliki, onda uopće nemamo točne podatke koji je broj zaraženih. Te brojke nam govore jako malo. U zadnje vrijeme nas se često uspoređuje s Luksemburgom i po broju novozaraženih tijekom dana mi smo uglavnom drugi, a Luksemburg je uglavnom prvi”, rekao je i dodao:

“Mi smo na današnji dan pretekli Luksemburg, ali to su ustvari cijelo vrijeme poluistine. Poluistina je gora nego laž. Luksemburg drži epidemiju pod kontrolom i njihovi pozitivni testovi su manji od 5%. Broj novozaraženih koje ima Luksemburg su točni podaci, a podaci kojima mi baratamo su netočni podaci jer ne znamo koliko imamo točno zaraženih jer imamo tako visok postotak. Zbrajamo kruške i jabuke. S današnjim danom smo i s tim netočnim podacima prestigli Luksemburg u broju zaraženih.”

Kaže da bi trebalo povećati broj testiranja da bi se držalo epidemiju pod kontrolom.

“Ako gledamo broj testiranja od početka epidemije, i u prvom i u drugom valu i kumulativnom, mi smo u Europi među zemljama koje su obavile najmanje testiranja.”

Strože mjere

Dodao je da treba uvesti i relativno stroge mjere da bi se epidemija držala pod kontrolom.

“Ako ste mjere uveli kada ste imali relativno male brojke zaraženih i relativno pristojne postotke, onda te mjere mogu biti puno blaže nego kad imate ovako velike brojeve i postotke.”

Ujević je komentirao i mjere koje je Vlada uvela, a koje bi trebale pomoći u suzbijanju epidemije.

“Gotovo u svim negativnim brojkama smo među prvima u Europi, a kad govorimo o strogoći mjera, opet smo među najliberalnijim državama. Mi smo među državama s najliberalnijim mjerama, a s najgorim rezultatima. Mislim da su brojke prestrašne i da treba uvesti mjere koje bi te brojke smanjile. Nismo napravili mjere kako treba i sad idemo s postrožavanjem i stalno kasnimo i stalno nam broj umrlih i primljenih u bolnicu raste.”

Na pitanje kada očekuje uvođenje lockdowna, odgovorio je da bi to moglo biti “u trenutku kad se bolnice počnu zatvarati i kad neće moći nikoga primiti”.

“Sada još to nije, ali to će se dogoditi u bliskoj budućnosti”, dodao je.

Izvor: narod.hr/N1

Login Form