Kajtazi i njegovi platili večeru za 80 osoba, došlo ih 130, ostali dužni

Pin It

Vlasnik restorana Danijel Bereš ističe da je večera bila dogovorena za 80 gostiju, a na kraju ih došlo nenajavljeno 130. "Prilikom dogovora nikada nije spomenuta potreba za molitvom ili vjerskim obredom, kao ni glazba koju su doveli, kao ni dva odvojena prostora za muškarce i žene. 

Na nedavnoj svečanoj večeri u objektu Premantura Resort došlo je do incidenta tijekom iftar večer koju je organizirao Savez Roma Hrvatske Kali Sara.

Vlasnik restorana Danijel Bereš ističe da je večera bila dogovorena za 80 gostiju, a na kraju ih došlo nenajavljeno 130. "Prilikom dogovora nikada nije spomenuta potreba za molitvom ili vjerskim obredom, kao ni glazba koju su doveli, kao ni dva odvojena prostora za muškarce i žene. Unatoč tome, izašao sam im u susret i osigurao prostor za molitvu, pripremili smo hranu – voće, hladnu platu, juhu, glavno jelo i kolače – i trudili se udovoljiti svim zahtjevima koliko je bilo moguće, govori vlasnik restorana u Premanturi, priznajući da nisu svu hranu istovremeno mogli 'izbaciti' na stolove s obzirom na nenajavljeni broj gostiju koji se pojavio", istaknuo je Beroš koji je istaknuo i neugodno iskustvo sa saborskim zastupnikom Veljkom Kajtazijem koji je sudjelovao na večeri.

"Gosti su uzeli svu hranu koja je ostala, najeli se i ponijeli ostatke sa sobom, a nisu platili ostatak računa. Kada me je Veljko Kajtazi verbalno napao govoreći 'da bi se svi razletjeli da su gosti Istrijani i da se namjerno prema njima ponašamo loše samo zato što su Romi', što je apsolutna neistina, tu je prešao svaku granicu", istaknuo je Bereš pa dodao: "Ni malo se ne osjećam krivim, a njih može biti sram kako su se ponašali. S 130 nenajavljenih ljudi primio sam ih u najboljoj namjeri, dolazili su i govorili da se smirim, ali nemam se ja što smirivati i oni prvo među sobom trebaju riješiti određene stvari. Sve bi prošlo u najboljem redu da Kajtazi nije sve iscenirao." Dodao je kako  je ukupan račun iznosio  više od 3000 eura, a do danas nije plaćen iznos od 1800 eura.

Svoju stranu priče ponudila je i Suzana Krčmar, predsjednica Saveza Roma Hrvatske Kali Sara. "Predujam za 80 osoba uplaćen je prema ranijem dogovoru, dok je preostali iznos trebao biti reguliran po izvršenju usluge za sveukupno 130 sudionika", istaknula je Krčmar pa dodala: "Hrana je pripremana tek po dolasku gostiju, što je izazvalo kašnjenje, količina i kvaliteta poslužene hrane bila je nedostatna, dio važnih uzvanika ostao je neposlužen, a jela su bila nedovoljno pripremljena i neprikladno prezentirana. Osim toga, voditelj objekta komunicirao je neprimjereno prema predsjednici Saveza, što je narušilo protokol i ugled događaja, a bilo je neugodnog ponašanja i prema gostima koji su upitali za razlog kašnjenja, iako su neki uzvanici ponudili pomoć u organizaciji."

'Pola uzvanika nakon 45 odlučilo otići'

Kajtazi je pak istaknuo da je na večeri bio nazočan isključivo kao gost svečane večeri. "Kao gost, mogao sam primijetiti da je organizacija posluživanja bila izrazito loša, konobari su doslovno trčali po prostoru, hrana je kasnila, količine su bile nedostatne, a dio uzvanika nije bio pravodobno poslužen. Na svoje oči sam vidio kako je na ravnatelja Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina prolivena juha. Do incidenta je došlo i zbog izrazite skučenosti prostora, koji sigurno nije bio predviđen za oko stotinjak odraslih osoba", rekao je Kajtazi.

Saborski zastupnik za Istra24 je još istaknuo: "Zbog toga se pola uzvanika nakon samo 45 minuta odlučilo podići i napustiti događaj, što dodatno naglašava nedostatak organizacije i nepoštovanje dostojanstva sudionika. Sve to ostavilo je dojam nespremnosti i neprofesionalnosti osoblja. O eventualnom podmirenju računa ili financijskim odnosima nemam nikakvih saznanja niti u tome sudjelujem, stoga ne mogu komentirati niti davati bilo kakve procjene u tom pogledu."

direktno.hr