PANIKA U DP-u: Penavin ulazak u vladu “na čekanju”
- Detalji
- Objavljeno: Subota, 07 Lipanj 2025 14:09
Na pitanja novinara u Osijeku premijeru Andreju Plenkoviću o ulasku predsjednika Domovinskog pokreta Ivana Penave u vladu i imenovanjem potpredsjednikom vlade i hoće li HDZ postati dio vlasti u Vukovaru predsjednik vlade i HDZ-a je odgovorio kako je pitanje Penavinog ulaska u vladu na čekanju
a da o ulasku HDZ-a u vlast u Vukovaru, odnosno činjenje većine u Gradskom vijeću prebačeno na lokalnu razinu i da o tome odluku donose županijska i gradska organizacija HDZ-a, odnosno Bosančić i Mažar.
Podsjećamo da je DOMiNo poželjan partner HDZ-u u više gradova poput Zadra, Splita i Karlovca i da je teško pretpostaviti da će HDZ radi Vukovara i želje Domovinskog pokreta žrtvovati većinu u gradskim vijećima radi Domovinskog pokreta.
Podsjećamo na nedavnu ucjenu Penavinog protokolarnog predsjednika da Domovinski pokret neće podržati većinu u Skupštini Vukovarsko-srijemske županije gdje su isto zamjenjivi jer Hrvatski suverenisti i DOMiNO imaju dovoljno mandata da ih se zamijeni.