HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

I ove će godine štovatelji tzv. antifašizma, koji je u Hrvatskoj tek instrument rehabilitacije komunizma i jugoslavenstva, obilježiti „oslobođenje“ Zagreba 8. svibnja, a dva dana kasnije palit će se i tzv. Trnjanski kresovi.

U dva dokumenta izrijekom se spominju „zaključci“ i „direktive“ o provođenju masovne likvidacije kao što je depeša Aleksandra Rankovića, „drugog čovjeka nove Jugoslavije“, koji nezadovoljan radom OZN-e za Hrvatsku i brojem likvidiranih u Zagrebu, 15. svibnja 1945. napominje: „(…) Za 10 dana u oslobođenom Zagrebu streljano je samo 200 bandita

Dan oslobođenja Zagreba 1945 godine za mnoge Hrvate nije povod za slavlje, već dan tuge, progona i početka sustavne likvidacije hrvatske elite, upozorio je general u mirovini i bivši saborski zastupnik Željko Glasnović.

Optužio je Tomaševića da ima "svoje udruge" kojima iz gradskog proračuna kanalizira enormne svote gradskog novca. Kandidatkinja za zamjenika gradonačelnika Dina Dogan pozvala je građane da prate internetsku stranicu Afere.net na kojoj se vide afere, povezane osobe, udruge i stranke te sam Grad Zagreb koji su, kako je rekla, povezani u "koruptivnu hobotnicu".

U konačnici, svaki Hrvat koji se opirao Titu i partizanima bio je antifašist. Komunizam i nacizam dvije su bratske ideologije, svaka je ubijala iz svojih razloga, otimala, punila logore i zatvore, kršila ljudska prava i svoju verziju socijalizma širila nasiljem.

I dok se 8. svibnja službeno obilježava dan oslobođenja Zagreba, dio hrvatskih političkih stranaka i građana taj dan, s druge strane, zbog brojnih partizanskih zločina, osobnog iskustva i obiteljskih trauma ne osjeća vrijednim slavljenja.

8. svibnja 1945. godine, partizanske snage, predvođene srpskim divizijama, ušle su u Zagreb, obilježivši kraj rata na ovom području. Međutim, ovaj povijesni trenutak nije bio samo simboličan kraj sukoba, već i početak niza brutalnih likvidacija koje su uslijedile u poslijeratnim mjesecima.

Hrvatski psihijatar i član stranke Dom i nacionalno okupljanje (DOMiNO) Herman Vukušić za subotu organizira javnozdravstvenu i moralnu akciju gašenja Trnjanskih krijesova, a sad je detaljno na Facebooku izvijestio o tome.

Jonjić ide u utrku za Zagreb: Najavio i s kojom strankom

Na današnji je dan prije pet godina, povodom 75. obljetnice završetka Drugoga svjetskog rata, donesena Zajednička izjava niza europskih država i SAD-a kojom se konstatira općepoznata činjenica da središnja i istočna Europa u proljeće 1945. nije doživjela nikakvu slobodu niti oslobođenje, nego je pala pod komunističku okupaciju.

Komunistička ideologija i dalje je opasnost za hrvatski narod i slobodu pojedinca – upozorava bivši saborski zastupnik i general Željko Glasnović u povodu 45. obljetnice smrti Josipa Broza Tita.

Majka ubijene djevojčice u Beču o osumnjičenom azilantu: Zašto ta osoba već odavno nije deportirana?

Pin It

"Što se mene tiče, neće biti zaustavljanja deportacije u Afganistan", rekao je. Taj je čin "još jedan razlog da se vrlo odlučno postupi s tražiteljima azila koji tvrde da zaštitu traže u našim zemljama, ali potom čine zločine", kazao je Kurz.

Austrija je još u šoku nakon ubojstva 13-godišnje djevojčice u Beču, a koje je izazvalo je žestoku političku raspravu o tražiteljima azila. Osumnjičena su trojica mladih Afganistanaca koji su od ranije poznati policiji, a za četvrtim se traga. 

Tijelo su otkrili prolaznici, a bilo je naslonjeno na drvo, obilježeno brojnim modricama. 

Dvojica osumnjičenih muškaraca iz Afganistana ubrzo su uhićena, u noći na srijedu oko 22 sata policija je uhitila trećeg navodnog počinitelja - "23-godišnjeg afganistanskog državljanina". Za četvrtim osumnjičenim - 22-godišnjakom također iz Afganistana - traga se s europskim uhidbenim nalogom, kako je u četvrtak najavio šef austrijske policije Franz Ruf. Četvero se sumnjiči da su seksualno zlostavljali 13-godišnjakinju i uzrokovali njezinu smrt.

Ubojstvo Leonie potreslo je Austriju. Žrtva je imala samo 13 godina. Prema navodima policije, navodni glavni krivac, 18-godišnji Afganistanac, ima višestruku kaznenu evidenciju.

"Nikad nisam vjerovala da bi to mogla biti Leonie", rekla je majka žrtve za austrijske medije. Svoju kćer prepoznala je po kapuljači s natpisom "Live or Die" i po prepoznatljivoj "svjetlozelenoj" boji očiju. 

"Leonie je vrlo rano bila neovisna. Da sam znala s kim je u kontaktu, zabranila bih joj", rekla je majka.

Tuga je velika. Ali bijes raste. "Tako sam ljuta. Zašto ova osoba već odavno nije deportirana?", pita majka. "Moja malena vjerovala je 16-godišnjaku koji ju je vjerojatno odveo do starijeg 18-godišnjaka i to joj je bila smrtna kazna".

Austrijski kancelar Sebastian Kurz također se uključio u raspravu o azilu.

"Što se mene tiče, neće biti zaustavljanja deportacije u Afganistan", rekao je. Taj je čin "još jedan razlog da se vrlo odlučno postupi s tražiteljima azila koji tvrde da zaštitu traže u našim zemljama, ali potom čine zločine", kazao je Kurz.

direktno.hr

Login Form