HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Čujemo da neki u zemlji Hrvatskoj spominju Vladu nacionalnoga spasa, osjećaju se ugroženi, možda, svakako pomalo izbezumljeni, jer se svjetska situacija opasno ratnički raspoložena, okrvavljenih ruku i suludih misli, vođena pomahnitalim i zajapurenim vođama, polako i sigurno širi i na neke načine uvlači u naše domove i naše misli.

Analitičar Pero Kovačević upozorio je na 'stanje duha i nacije' u Hrvatskoj. 

"Prateći poteze Plenkovićeve Vlade, njihovu samohvalu i stanje duha i nacije u zemlji, 'medijsko ispiranje' mozgova građana te čitajući na jednom blogu vrlo interesantan esej pod nazivom: 'Zemlja Nojeva', prisjetih se riječi koje je napisao Martin Niemoelle:

Marin Miletić DORH-u prijavio Hilton zbog ograda na Costabelli - Novi list

Mostov saborski zastupnik Marin Miletić podnio je DORH-u kaznenu prijavu zbog kršenja pomorskog dobra na području Rijeke, odnosno nezakonite koncesije, ograđivanja i naplaćivanja korištenja plaže na Costabelli. Odgovor DORH-a još nije dobio, ali odustati od bitke, kako nam kaže, neće.

Antunovski hod mladih na meti vandala: Plakati išarani uvredljivim porukama  Članak pročitajte na našem portalu.

Mreža antifašistkinja Zagreba (MAZ) opskurna ekstremna ljevičarska organizacija koja otvoreno poziva na nasilje spram molitelja po trgovima, opet najavljuje održavanje notornih 'Trnjanskih kresova', manifestacije koja 'kobajagi' obilježava antifašističko oslobođenje Zagreba, a u stvari predstavlja dernek jugonostalgije i preobučenog četništva

“Tutnji Drina, dragi pobratime, Bosna više nije sirotica. Uskrslo je hrvatsko nam ime, sad je Drina hrvatska granica!”  ( Mustafa Grabčanović 1941. )

Na današnji dan 10. travnja 1941. godine od proglašena je uspostava Nezavisne Države Hrvatske, prve podpuno nezavisne države hrvatskoga naroda

Najveći ratni brod ikad sagrađen uplovio u Split. Na njemu je 5000 članova  posade - Index.hr

Iako je već dva puta bio u posjetu Splitu američki nosač zrakoplova "Gerald R. Ford" kao najveći ratni brod na svijetu tek je treći put izazvao više pozornosti s obzirom na okolnosti vezane za taj posjet. Naravno glavni razlog povećanoj pozornosti javnosti i medija je činjenica da je nosač zrakoplova nakon sudjelovanja u ratnim operacijama protiv Irana i kraćeg zadržavanja na Kreti dakle u luci članice NATO saveza

Ekstremno lijeva i propartizanska udruga koja u drugoj četvrtini 21. stoljeća časti i slavi zločinačku komunističku revoluciju iz Drugog svjetskog rata trenutačno ima proljetnu zanimaciju nakon provociranja božićnim kuglicama u zimskom periodu te nedavnog zamaranja javnosti s tzv. antifašizmom.

v

Farsični dramolet oko ovogodišnje Goranove nagrade svršio je, hvala Bogu, bez većih žrtava: stradao je dobar glas jednog skribomana koji nekog osobita glasa nije ni imao te ugled institucije Goranove nagrade koji je ionako u slobodnom padu otkako je organizaciju nagrade preuzeo SKUD ''Ivan Goran Kovačić''.

U zadnje vrijeme učestale su organizirane grupe (10-20-30 pa i više  tzv migranata), koje ilegalno ulaze u RH i to uz pomoc i organizaciju kriminalnih skupina.

Tomislava Tomaševića

Kada je riječ o Tomaševiću kao konzultantu u navodno 40 zemalja u niti jednog njegovoj biografiji ili van nje, nije moguće pronaći da je Tomašević radio u nekoj konzultantskoj tvrtki.

Penava o pregovorima s HDZ-om: Prvu prepreku – SDSS smo na neki način premostili

Pin It

Penava: 'Ako ne bude dogovora, otvoreni smo za nove izbore' | Telegram.hr

Predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava dao je izjavu za medije u kojoj je komentirao pregovore oko većine s HDZ-om. “Ne očekujem da će se sutra lomiti stvari”, započeo je Penava.

Navodi da su sve opcije još uvijek otvorene. “Razgovaramo sa svima, sve opcije su nam otvorene, to će tako biti dok se nešto ne potpiše.”

“Realno je reći da vodimo razgovor s HDZ-om i napravili smo određene pomake ka naprijed i realizaciji dogovora oko određene većine. Međutim, to još nije zapisano ni dogovoreno do kraja tako da su sve opcije na stolu, naravno da se izgledi za određene opcije smanjuju ili povećavaju”, dodao je Penava, javlja N1.

“Neki ishodi su sada više ili manje vjerojatni, ali sutra nakon sastanka ćemo možda moći otići korak naprijed u izjavama, ali ne očekujem da će sutra biti kraj jer puno je stvari na stolu”, naveo je.

Osvrnuo se i na uvjet DP-a oko SDSS-a. “Onu prvu prepreku smo na neki način premostili, tu govorim o SDSS-u ‘ajmo reći da je ta stvar pri kraju.”

Stjepo Bartulica iz Domovinskog pokreta u N1 Studiju uživo kazao je: “Još ne postoji pouzdana većina, pregovori traju, ima pomaka od prošlog tjedna”, započeo je.

Osvrnuo se i na neke komentare u javnosti, navodeći da je učio jednu licemjernu dimenziju. “Kad je riječi o antikorupcijskoj koaliciji onda je DP poželjan, dobar, a ako se radi o mogućoj suradnji s HDZ-om, onda smo čak opasnost za državu – to je licemjerna dimenzija.”

Što se tiče javnih poduzeća, navodi da se kadroviranje mora promijeniti. Dodaje da je prisutno previše politike i da se to mora promijeniti.

Više se puta u medijima spominjalo da DP želi četiri ministarstva. “Nismo dogovorili kontkretne resore koje bi preuzeli”, tvrdi Bartulica.

narod.hr

Login Form