HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Predsjednik DP-a, potpredsjednik Sabora i zastupnik Ivan Penava: ''Ono što je nas u DP-u najviše zanimalo i što smo isticali cijelu kampanju je program broj jedan ove države – demografija, a sukladno tome smo u dogovoru s partnerima i dobili resor demografije i useljeništva. Potom su tu poljoprivreda i gospodarstvo. Tu ćemo imati svoje ljude u liku ministara''.

Dijeljenje službenih statistika (imigrantskog) kriminala na društvenim mrežama sada je zločin iz mržnje u Njemačkoj

Dijeljenje činjenica očito je sada zločin iz mržnje u Njemačkoj jer je tamošnja političarka proglašena krivom za “poticanje mržnje” protiv lokalnih afganistanskih radnika nakon što je na internetu objavila statistiku grupnog silovanja.

Stipe Mlinarić dao je izjavu medijima

Dodao je i kako protiv Srba u Hrvatskoj nema ništa, ali isto tako je istaknuo da je SDSS "interesna skupina koja ne priznaje hrvatsku državu". "Ako ne poštujete 5. kolovoza, 18. studenoga, Bljesak, Borovo selo... Ne poštuju hrvatsku državu, stranka SDSS, zato smo ih izbacili iz vlasti", rekao je za N1. 

DRAGOVOLJAC - Mario Filipi: U vrijeme rođenja Nikole Tesle nije postojala srpska  pravoslavna crkv

Razna politička uvjetovanja doprinijela su tomu da SPC izbjegne kaznene mjere. Srpska pravoslavna crkva mora konačno biti razotkrivena i kažnjena za poticanje mržnje, zločine i laži a ne da uz pomoć srbijanskog režima podiže optužnice protiv onih koji ukazuju na njihova đavolska nedjela.

Predsjednik Vlade Plenković sin je bivšeg visokog propagandista jugokomunističkogrežima te je već u svome maturalnom radu iskazao divljenje prema Edvardu Kardelju, koji je nakon Tita bio drugi najžešći progonitelj Hrvata. Ne mogu si zamisliti da mu je njegov brižni otac zatajio tu činjenicu. Stoga, dok je ova garnitura na vlasti, bit će puno problema, ne samo glede Bleiburga.

Penavi plaketa za promicanje mađarske kulture i tradicije: Podrška Vukovara  puno znači

U sklopu obilježavanja 15 godina rada, Udruga Mađara grada Vukovara u subotu je dodijelila plaketu gradonačelniku Ivanu Penavi na prigodnoj svečanosti u vukovarskom Dvorcu Eltz, izvijestili su iz Gradske uprave.

Ali ne lezi vraže, eto oporbe koja prognozira da nikako ne ćemo uspjeti. Glupi smo i nedostojni, nemamo sposobnih ljudi na toj gadnoj desnici, tko su uopće Penava, Ćipe, Radić, Prosperov, Dobrović, Peternel i svi ostali na tim listama?! Nisu li to branitelji iz Domovinskoga rata? Nisu li to obrazovani doktori znanosti, znanstvenici i domoljubi?! 

Bartulica o detaljima koalicijskog sporazuma: 'Nije tajna da su DP i HDZ  imali nategnute odnose'

Iz svoje perspektive ću reći da mogu biti miran i zadovoljan sa sadržajem što sam cijelo vrijeme isticao. Prvo, u koalicijskom sporazumu, izrazito se govori o rodnoj ideologiji i da se neće nametati u javni prostor. Drugo, što se tiče demografije i povratka naših ljudi, puno toga što je DP inzistirao je prihvaćeno

V. Kvitek: Referendum o samostalnosti Hrvatske - Portal Hrvatskoga  kulturnog vijeća

Dosta je vremena prošlo od prijelomnih događaja koji su odredili suvremenu hrvatsku povijest i na obljetnice tih događaja s ponosom ih se prisjećamo. Jedan od važnih datuma za suverenu Republiku Hrvatsku je 19. svibnja 1991., dan održavanja referenduma o neovisnosti.

MLINARIĆ ĆIPE SE PRISJETIO SVOJIH NAJTEŽIH DANA: Od ovoga vam moraju poteći  suze, opisao strahote iz srpskih logora! | 7dnevno

"Ostali ste sami. Nemojte se bojati za ovih 12 veličanstvenih", odgovorio je DP-ov Stipo Ćipe Mlinarić Pavličeku. "Što se tiče vojske na granici poslali bi je da ste vi služili vojsku, odbili ste i otišli u civilnu kao i sve kolege iz Mosta. Prema tome da ima vas vjerujte da vi vas poslali, ali ste kukavice"

Koliko smo zapravo daleko od ulaska među najrazvijenije države na svijetu, a što znači eurozona?

Pin It

Kampanja od 24 milijuna kuna: Plenković u Zagrebu pozira s majicom "Euro na  kotačima" - Index.hr

Naime, ulazak Hrvatske u eurozonu, a pogotovo Šengenski prostor nije bijela karta za ulazak u organizaciju najrazvijenijih gospodarstava na svijetu, jer su euro prihvatili i države koje nisu članice Europske unije, kao što je Crna Gora. To samo zanči da smo time izgubili suverenost u odlučivanju o monetarnoj politici zemlje u slučaju kraha naše nove valute.

Ove godine Dan hrvatske diplomacije je, razmjerno nezamjećeno, svečano obilježen na Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta, prigodom čega su se prisutni prisjetili važnosti uloge koju su diplomati imali u ključnim trenucima stvaranja Hrvatske, ali i za pogled prema izazovnoj budućnosti.

Naime, znamenito pismo pape Ivana VIII. knezu Branimiru, jedan od najvažnijih dokumenata u čitavoj hrvatskoj povijesti, datirano je 7. lipnja 879. i smatra se pokazateljem da je Branimir bio neovisan vladar te prvim dokazom postojanja hrvatske neovisnosti u srednjovjekovlju.

Na obilježavanju Dana hrvatske diplomacije predstavljen je i šesti dio knjige “Sjećanja i prilozi za povijest diplomacije Republike Hrvatske – prvo desetljeće”.

Papino pismo napisano je na latinskom jeziku, a započinje riječima: “Dilecto filio Branimir” (hrv. “Ljubljenom sinu Branimiru”), a sadrži i obavijest o tome da je papa prilikom službe na oltaru sv. Petra dižući ruke uvis blagoslovio kneza Branimira, cijeli njegov narod te cijelu njegovu zemlju.

Na prošlogodišnjoj svečanosti premijer Andrej Plenković je, između ostaloga istaknuo da kao “šlag na tortu” svih napora ostaje članstvo u Organizaciji za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) čiji novi glavni tajnik Mathiasa Cormanna “blagonaklono” gleda na hrvatske ambicije, dodavši da to “neće biti 1. siječnja, ali će biti u godinama pred nama”.

Ono što se na toj svećanosti nije spomenulo je to da se hrvatska diplomacije nada članstvu u OECD još od 2016. godine, kada se spremalo novo povećanje te organizacije, a ono što ju je spriječilo u ulasku nije bila neblagonaklonost tadašnjeg glavnog tajnika, već gospodarski rezultati koje Hrvatska tada ostvarivala, a i sada ostvaruje.

Naime, ulazak Hrvatske u eurozonu, a pogotovo Šengenski prostor nije bijela karta za ulazak u organizaciju najrazvijenijih gospodarstava na svijetu, jer su euro prihvatili i države koje nisu članice Europske unije, kao što je Crna Gora. To samo zanči da smo time izgubili suverenost u odlučivanju o monetarnoj politici zemlje u slučaju kraha naše nove valute.

Zanimljivo je da se upravo na Dan hrvatske diplomacije održao sastanak Vijeća OECD-a na visokoj razini u Parizu na kojem je sudjelovao ministar vanjskih i europskih poslova Goran Grlić Radman, i ne – Hrvatska nije dobila poziv za članstvo u toj organizaciji.

“Najgore je imati državu čiji se stav ne zna”, rekao je tada predsjednik Vlade, jer Hrvatska na međunarodnom planu mora biti “pouzdana zemlja”, ali pritom nije rekao ništa o njezinim gospodarskim postignućima i koliko će ona značiti za ulazak u OECD.

“Sada preostaje ‘fine tuning’ koji podrazumijeva članstvo u eurozoni koje će se realizirati 1. siječnja 2023. te članstvo u ‘Schengenu’ za koje je cilj isti taj datum…Stav vlade već godinama je nepromjenjiv i jasan, dok se drugi koriste konfliktnom retorikom koja seže i do vrijeđanja”, naglasio je tada premijer pred bivšim, aktualnim i budućim hrvatskim diplomatima, stranim veleposlanicima, nizom ministara i drugih aktera političkog života.

Time je zapravo dao odgovor koji je najveći problem hrvatske diplomacije, a to je nejedinstvo Banskih dvora i Pantovčaka po bilo kojem pitanju vanjske politike. Posebno je kobna nemogućnost dogovora oko nepopunjenih mjesta u diplomatskim predstavništvima, čime Hrvatska šalje poruku u tim zemljama da nije zemlja na koju se može računati.

Slučaj Zambija je bio upozorenje. Ne imati veleposlanika u veleposlanstvu u Pretoriji, koje pokriva i tu državu, nego prisilti iskusnog diplomata Tomislava Bošnjak na intervenciju iz tisućama kilometara udaljenog hrvatskog veleposlanstva u Kairu, govori tome u prilog, a posljedica je da su hrvatski državljani gotovo sedam mjeseci bili u pritvoru u Ndoli.

Nažalost, to je nasljeđe na području vanjske politike Vlade Andreja Plenkovića u ovom premijerskom mandatu i ono bi Hrvatsku moglo koštati i kod manje ozbiljnih organizacija,  a pogotovo kod OECD-a.

7dnevno

Login Form