HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Peternel: Bleiburšku komemoraciju se želi eutanazirati

Saborski zastupnik Igor Peternel (DOMiNO) ocijenio je danas da se Bleiburška komemoracija želi eutanazirati, gurnuti pod tepih i prepustiti zaboravu, prozvavši hrvatsku Vladu, posebice koalicijskog partnera Domovinski pokret (DP).

Šef Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) pregovore oko sporazuma o pandemijama u veljači ove godine planirao je staviti u ‘petu brzinu’. Pritom je i zloguko plašio novom pandemijom. Naime, glavni direktor SZO-a Tedros Adhanom Ghebreyesus vršio je pritisak na članice SZO-a oko novog kruga pregovora. I to uz poruku: “Nijedna zemlja neće se moći sama nositi s novom pandemijom”.

IZABRAN JE NOVI PAPA, LEON XIV.

Crkva se između smrti pape Franje i izbora pape Lava XIV. nalazila u razdoblju zvanom sede vacante (prazna stolica). Mi katolici sada imamo papu, no mediji i njoj pridružena ljevica, tobože poklonici pape Franje, koji je progovarao o zlu pobačaja, čime su se i oni, “liberalni katolici” (tako ćemo ih nazvati za potrebe stiha), nesvjesno svrstali uz Hod za život, sada prolaze svoju sedisvakanciju.

Iako su predstavnici srpske nacionalne manjine jadikovali jer su njihovom tjedniku Novosti, koji izdaje Srpsko narodno vijeće, srezana sredstva za 200.000 eura, ukupni iznos za njihovu cijelu skupinu upravo je za toliko veći u odnosu na 2024. Zanimljivo je da su povećani iznosi za oba podlistka koja izlaze u sklopu Novosti, ali i za časopis Tragovi koji također izdaje SNV.

VIDEO Koja odvratna navika povezuje njemačkog trenera i saborsku zastupnicu  Možemo? Pogledajte sami

Najagresivnija je bila Urša Raukar, koja je izišla i očito bila spremna na fizički obračun, ali, premda je javno opće poznata po žvakanju svojih nosnih izlučevina, mi smo je tretirali kao damu i držali se one “pametniji popušta”.

Razdragani Austrijanci 1938. u Beču pozdravljaju Anschluss i svoga Fürera

U svome nedavnom govoru mržnje na sve što je hrvatsko potomak najgorih  nacista, danas “gorljivi ljevičar” šef austrijske provincije Koruške,  za one koji u svibnju svake godine na Bleiburškom polju komemoriraju najveću tragediju hrvatskoga naroda kaže da su to revizionisti povijesti, “koji njima (Austrijancima) ne trebaju”.

Milanović: Ne treba biti posebno zahvalan na europskom novcu, treba ga  uzeti – Prigorski.hr

Mi smo se ukrdili prije 10, 15 godina. Sada smo u Europskoj uniji iz koje izvlačimo, kao i svi prije nas, neki novac. Zauzvrat im dajemo svoju slobodu da kao država odlučujemo sami o svemu. Dio svoje suverenosti smo im prenijeli.

Prema istraživanju koje je provedeno, vlast Tomislava Tomaševića u gradu Zagrebu udrugama izravno povezanim s vrhom stranke, članovima stranke, gradskim zastupnicima, predsjednicima gradskih četvrti i mjesnih odbora, simpatizerima, glasačima i donatorima stranke, u samoj jednoj godini podijelila je ukupno 4.870.292,62 eura.

”Cijeli civilizirani svijet ovih dana slavi Dan pobjede nad nacifašizmom…Samo je Hrvatskoj nelagodno”, zdvaja iskusni i nagrađivani novinar Jutarnjeg lista Vlado Vurušić. U tekstu spominje proslave u Francuskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu, Nizozemskoj….Zemljama u kojima jedna tiranija nije zamijenjena drugom i dugotrajnijom.

Griješe hrvatski nacionalisti ako misle da je Prvoslav Perić iliti parijarh Porfirije po Sjevernoj Americi usavršavao samo pjevanje četničkih pjesama, bavio se on i kudikamo zanimljivijim stvarima. Zastupnik u Skupštini Novog Sada Miša Bačulov ovih ga je dana optužio da je prevarom došao na čelo Srpske pravoslavne crkve, navodno je kuverta s Porfirijevim imenom imala nešto hrapaviju površinu

Novomu njemačkom kancelaru Merzu u startu je oslabljena politička moć

Pin It

Matthias Junge - Dussmann Group | LinkedIn

Od novoga njemačkog kancelara Friedricha Merza i Njemačka i Europa očekivale su vodstvo u teškim vremenima. Odbivši potvrditi njegovo imenovanje u Bundestagu u prvome krugu glasovanja, ‘njegova‘ vladajuća koalicija CDU/CSU – SPD vezala mu je ruke i prije početka mandata.

Zbog tajnosti glasovanja ostaje nepoznato kojih mu je to osamnaestero članova dogovorene vladajuće koalicije uskratilo glasove. No poslali su poruku spremnosti na neposluh novoj vladi, oslabivši u startu Merzovu političku moć. U ponovljenome glasovanju izabran je za kancelara, no pratit će ga poniženje prvoga kruga.

Vrhunac dvodesetljetnog procesa

Umjesto novog vođe koji je posjetima Parizu, Varšavi i Bruxellesu planirao odmah poslati snažnu poruku nove njemačke proeuropske politike koja će obnoviti vajmarski obrambeno-politički trokut Njemačka – Francuska – Poljska i unijeti novu dinamiku u razvoj EU, u nastupne je posjete stigao poniženi kancelar upitne moći i roka trajanja. Među njegovim vanjskopolitičkim prioritetima (i dalje) je snaženje njemačke pozicije u Europi, jačanje europske obrambene moći u sklopu NATO-a, neupitna predanost transatlantskoj suradnji, nastavak potpore Ukrajini.

Kad je o Njemačkoj riječ, u prvom je planu snaženje gospodarstva, napuštanje radikalno zelenih politika i nadasve zaustavljanje nekontroliranih ilegalnih imigracija. Dakle, riječ je politici koja bi nakon napuštanja projekta globalističkog merkelliberalizma očekivano trebala postati novi njemački i europski mainstream i koja bi omogućila resetiranje Njemačke i Europe bez drastičnih potresa i kaosa.

Zbog čega je onda tih osamnaestero neposlušnih u prvome krugu imalo potrebu poniziti ga i priprijetiti Njemačkoj ozbiljnom političkom krizom? Merzovo sramoćenje u Bundestagu samo je vrhunac (ili posljednja epizoda) procesa koji u različitim oblicima traje već dvadesetak godina: otkako ga je tada nova čelnica CDU-a Angela Merkel praktički protjerala iz politike – usprkos tomu (ili upravo zato) što je slovio kao predestinirani nasljednik Helmuta Kohla. No nije posrijedi samo trajna osobna nesnošljivost, riječ je i o dvama posve različitim političkim profilima: Merz je konzervativac proameričke orijentacije, Merkel će ostati upamćena po tome što je Njemačku i Europu učinila energetski ovisnima o Rusiji. Prekidajući uspješnu karijeru u svijetu financija, Merz se odlučio vratiti u politiku nakon što je Merkel najavila povlačenje. Vratio se kao oštar kritičar njezine imigrantske politike, kriveći je za uspon AfD-a i kao kritičar radikalnih zelenih politika. Merkel ga je dvaput zaustavila u utrci za šefa stranke namećući svoje pulene i jednom u pokušaju kandidature za kancelara.

‘Balvani‘ na svakom koraku

Politički razvoj pokazao je da je Merz imao pravo, ali Merkel je ostavila duboko nasljeđe, uključujući ono u njemačkoj dubokoj državi. Gotovo je naučila Njemačku da može funkcionirati bez izbora. Ili barem bez obzira na izborne rezultate. Merzov projekt promjena za tu je (neizabranu) strukturu moći postao problem. Problem gubitka moći. Zato se susreće s bundestag‘balvanima‘ na svakom koraku. Samo nekoliko najočitijih: najprije je optužen da bi mogao surađivati s krajnje desnim AfD-om. Zatim su ga natjerali da se unaprijed odrekne te suradnje.

U oba slučaja padao mu je predizborni rejting. U iznuđenoj koaliciji s SPD-om, velikim gubitnikom izbora, morao se odreći zahtjeva za financijsku disciplinu i pristati na nova zaduživanja, a zbog jednokratne potpore Zelenih morao je uključiti dio njihovih politika. Stavljen je, zapravo, između čekića i nakovnja. Čekić je AfD, koji je u međuvremenu postao vodeća stranka u državi, a nakovanj stara struktura Angele Merkel. Kao šlag na tortu došao je zahtjev njemačke unutarnje kontraobavještajne službe (BfV-a) da se AfD, nakon što je postao vodeća stranka u državi, proglasi ‘dokazano ekstremističkom organizacijom‘ (!).

Ne ulazeći u meritum spora, u državi s demokracijom​ koja funkcionira takav BfV bio bi raspušten – jer ili nije uspio zaštititi državu od ‘dokazano ekstremističke organizacije‘ dok ona nije narasla do prve stranke u državi ili se bavi nedopustivim političkim manipulacijama. No novi kancelar u tome je nemoćan. Trumpova mu administracija ne pomaže otvorenom potporom AfD-u iako su njezine dijagnoze o manjkavoj njemačkoj demokraciji u osnovi točne. U takvim okolnostima kancelar Merz ima dva loša izbora: odreći se svoga programa ili se pomiriti s kratkotrajnim mandatom. Glasine da bi se Angela Merkel željela vratiti kao spasiteljica možda i nisu sasvim bez osnova.

Višnja Starešina

Lider/hkv.hr

Login Form